Календар подій

105 років від дня народження Юрія В'ячеславовича Сотника (1914 –. 1997), російського прозаїка

 Юрій В'ячеславович Сотник - дитячий письменник, сценарист. Народився 11 червня 1914 року під Владикавказі, потім його сім'я переїхала в Москву. Закінчивши школу, Ю.Сотнік багато їздив по країні, працював сплавником на річці Лені, рибалив, був фотолаборантом. Він багато побачив і почав писати оповідання. У 1938 році вступив в творче об'єднання при видавництві «Радянський письменник», став серйозно навчатися літературній справі. Розповідь "Архімед" Вовки Грушина »був опублікований в 1939 році в журналі« Піонер ». А через вісім років у письменника вийшла перша книга. Називалася вона так само - «" Архімед "Вовки Грушина.

 Перші оповідання принесли Ю.Сотніку популярність і визнання читачів. Веселий вигадник і фантазер, він придумував смішні і повчальні історії для дітей, стверджуючи їх право бути такими, якими вони є, - бешкетними, неслухняними, готовими на найнесподіваніші витівки. Дитинство - це дорогоцінний дар, спогади про який людина проносить крізь усе життя. І важливо вчасно направити в потрібне русло кипучу дитячу енергію, яка призводить іноді до самих непередбачуваних вчинків. Саме такі несподівані ситуації і описує Ю.Сотнік в своїх творах.

 Придумуючи для героїв смішні ситуації, письменник зовсім не висміює їх. Гумор і м'яка іронія, іноді лукава усмішка автора допомагають читачам краще зрозуміти мотиви їх вчинків. «Маленькі герої Сотника, тому що ми постійно сміємося над ними, здаються нам ще більш живими, реальними, справжніми. Немов ми не в книжці прочитали про них, а довго жили поруч, в одній квартирі чи в одному дворі »- так писав про героїв книг Ю.Сотніка відомий літературознавець Борис Сарнов.

 За довге творче життя Юрій В'ячеславович написав кілька десятків книг.

 Помер письменник 3 грудня 1997 року.

0004

Go to top