Календар подій

55 років від дня народження відомого американського письменника – Дена Брауна

 Ден Браун (англ. Dan Brown; 22 червня 1964, штат Нью-Гемпшир, США)— американський письменник, журналіст, музикант.

З-під його пера вийшли такі знамениті твори, як «Код да Вінчі» та «Ангели і демони», що розповідають про таємні товариства, символіку та змови.

Батько письменника був професором математики, а мати — професійним музикантом. Ден ріс в оточенні парадоксів науки і релігії. Браун закінчив академію Філіпс-Екзетер і Амхерст-коледж, потім вирушив до Каліфорнії, де почав свою кар’єру як автор пісень, музикант і виконавець, випустив кілька компакт-дисків зі своїми записами.

У 1993 році Ден Браун повернувся до Нью-Гемпширу і став викладати англійську мову в Амхерст-коледжі. Бліс Браун, дружина Дена — художник та мистецтвознавець, співпрацювала з ним у наукових дослідженнях і супроводжувала Дена в його численних дослідницьких подорожах. У 1995 році спільно з нею Ден опублікував книгу «187 мужчин, от которых следует держаться подальше: путеводитель для романтически фрустрированных женщин».

У 1998 році письменник, якого завжди цікавили філософія, історія релігії, криптографія та таємні організації, опублікував свій перший роман-трилер — «Цифрова фортеця» («Digital Fortress»), який швидко став бестселером серед користувачів Інтернету. Роман розповідає про тонкій межі між громадянської свободою і національної безпекою.

Подальші його твори також створювалися на «стику жанрів»: у 2000 році світ побачив інтелектуальний конспірологічний детектив «Ангели і демони» («Angels and Demons»). У 2001 році вийшов трилер «Точка обману» («Deception Point»), що піднімає проблему моральності в політиці та національній безпеці.

У 2003 році пригоди професора Роберта Ленгдона з «Ангелів і демонів» були продовжені романом «Код да Вінчі» — в перший же день після публікації він був проданий у кількості 6 тисяч екземплярів, а загальний світовий тираж бестселерів Дена Брауна, перекладених на 40 мов, наближається до 81 мільйону примірників.

За перший тиждень продажів роман «Код да Вінчі» посів перше місце в списку Нью-Йоркських бестселерів і розмістився на вершині бестселерів Журналу Уолл-Стріт. Пізніше став хітом номер № 1 у всіх великих рейтингах бестселерів в країні. У травні 2006 у світ вийшла екранізація роману «Код да Вінчі».

У вересні 2009 року опубліковано роман «Втрачений символ» («The Lost Symbol»), який відкриває завісу таємниці масонського минулого Америки і стає третім романом про Роберта Ленгдона. У травні 2013 року вийшла четверта частина цієї серії — «Інферно».

Письменник також займається журналістикою, регулярно публікується в журналах «Newsweek», «TIME», «Forbes», «People», «GQ», «The New Yorker», виступає в різних популярних радіо-і телепрограмах.

1 (1)
1 (2)
1 (3)

 

Go to top