Календар подій

Всесвітній День домашніх тварин

Я люблю тварин за їх природну чистоту і щирість.

Вони не судять тебе, не міркують, вони

просто хочуть  бути твоїми друзями,

або, принаймні, не приховують своїх намiрiв.

Майкл Джексон

 30 листопада в багатьох країнах відзначається Всесвітній день домашніх тварин (World Day Pets).

 Ідея про заснування цього свята була озвучена на Міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи, що проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році. Тоді різні екологічні організації та природоохоронні товариства заявили про готовність організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті, у тому числі і за домашніх тварин.

 З тих пір свято проводиться щорічно і присвячується всім одомашненим людиною тваринам, щоб ще раз нагадати всьому людству про відповідальність за «братів наших менших». Не дивно, що девізом цього Дня стали слова Антуана де Сент-Екзюпері, які звернені до всіх нас: «Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив».

 Заходи, присвячені цьому Дню, дуже різноманітні і в кожній країні проходять по-своєму. Десь проводяться пікети на захист тварин від жорстокого поводження, десь флешмоби на підтримку створення притулку або клінік для тварин, десь виставки кішок і собак. До речі, серед акцій останніх років, яка набуває все більшого поширення по всьому світу, - акція «Дзвіночок», коли в зоопарках будь-якого міста чи країни протягом однієї хвилини діти дзвенять в дзвіночки, привертаючи тим самим увагу всіх до проблем захисту тварин.

 Лідируючу позицію у світі за чисельністю наявності домашніх тварин на душу населення займають Сполучені Штати Америки. Друга країна в світі - Російська Федерація, де в кожній третій родині містяться домашні тварини. Серед європейських країн на першому місці знаходиться Чехія, де в доброї половини чеських сімей є в наявності як мінімум один домашній питомец. Чехи так люблять своїх домашніх тварин, що приблизно чверть із них має документ про походження або родовід.

 В Україні День домашніх тварин відзначається з 2000 року за ініціативою Міжнародного фонду захисту тварин, хоча, на жаль, поки не затверджений офіційно.

 Не дивлячись на це, у нас люблять кішок, собак, кроликів, папуг та іншу домашню живність.

 Перше місце в рейтингу найбільш улюблених тварин займає собака. Цей вихованець видiляється відданістю і вірністю, безкорисливою любов'ю до свого господаря. Такий звір є справжнім захисником. Спілкування з собакою швидко піднімає настрій. В її погляді незалежно від породи відчувається розуміння. Безперечно, собака — найкращий друг людини.

 Друга за популярністю — кішка. Вона мила, грайлива і абсолютно непередбачувана. Поєднання цих якостей викликає симпатію у великої кількості людей. Також багатьом подобається незалежність і самодостатність кішки. Такий вихованець невибагливий і дуже любить ласку. А ще кішка — справжній домашній лікар. Вчені довели, що вона має здатність забирати негативну енергетику людини на себе і «латати» пробоїни в аурі.

 На  третьому мiсцi знаходяться декоративні птахи: папуги і канарки. Вони радують свого власника мелодійним співом або здатністю імітувати людську мову, яскравим опiренням і життєрадісністю. Домашні пернаті — створiння дуже розумні і швидко прив'язуються до своїх домочадцiв.

 Акваріумні рибки лише трохи поступаються  птахам, як живуть в домi. Це така ж екзотика, хоча і абсолютно безмовна. Рибки не менш гарні, а їх вміння підкорювати водяні простори, переливаючись на світлі, просто зачаровує: за такими вихованцями можна спостерігати годинами, і не набридне.

 Шанують українцi  і хом'яків та морських свинок.  Трохи рідше заводять кролів, білих щурів і тхорів. Пухнасті зайчики відрізняються малою активністю, коли їх свобода обмежена. Але варто випустити їх на волю, принаймні, в кімнату, то вони тут же починають стрибати і скакати, чим приводять спостерігачів в захват. Щури — тварини динамічні і абсолютно не викликають відрази. Тхори пустотливі, суперактивні і цікаві — все їм цікаво, скрізь їм потрібно пролізти. Особливо полюбляють кроликiв, хом'яків та морських свинок, білих щурів діти.

Цікаві факти про домашніх тварин

  • Найменшим собакою став йоркширський тер’єр, який жив у Великобританії і помер в 1945 році, не доживши до двох років. Його довжина становила 9,5 см, а висота в холці — 6,3 см.
  • У 2009 році року в Нью-Йорку кіт Лаки («Везунчик») впав з двадцять шостого поверху і залишився живий.
  • Найменшою кішкою став Тинкер Тієї породи гімалайсько-перська блюпойнт із США. Йогов довжина становила 19 см.
  • Дослiдники довели, що коти  можуть надавати власного голосу більше 100 різних інтонацій.
  • У Великобританії прийняли закон, згідно з яким господарі страждають ожирінням кішок і собак будуть залучатися до кримінальної відповідальності.
  • Найстаріша золота рибка прожила 43 роки. На момент смерті її луска стала вже не червоно-золотого, а світло-срібного кольору.
  • Найбільший домашній голуб важив 1,8 кг. Це був голуб канадської породи.
  • У 1974 році самка хом’яка, що належить сім’ї з США, за один раз народила 36 дитинчат. При тому що зазвичай хом’яки народжують по 4-8 дитинчат.
  • Цуценята далматинців народжуються повністю білими, а плями з’являються з віком.
  • Є порода собак, які ніколи не гавкають, — це бессенджі.
  • Найбільший в історії кабан, якого звали Великий Білл, важив 1157,5 кг і досягав 2,74 м в довжину.
  • Вчені довели, що звичайнасобака розуміє більше 200 слів.
  • Собача слина містить велику кількість ферментів, що вбиваютьбактерії. Недарма кажуть про «зализування ран» — це і справді єдієвим засобом при відкритих ранах.
  • Домашніх вихованців заводять не тільки люди. На територіїСаудівської Аравії було знайдено стадо бабуїнів, які крали в прилеглому селищі цуценят, а потім їх вирощували. Собаки захищалимавп, які  натомість їх годували.
  • Акваріумні рибкиє не такими «дурними» створіннями, як прийнятовважати. У них відмінний зір і слух. Вони здатні розрізняти об'єкти в інфрачервоному та ультрафіолетовому спектрі.Рибки запам'ятовують іповторюють різні моделі поведінки. Це дозволяє їх дресирувати.
  • Виявляється, що хом'яки маютьдовготривалу пам'ятть, яка аналогічналюдській.
  • Згідно з дослідженнями, власники домашніх тварин  живуть на кілька років довше. А в медицині навiть існує окремий напрямок –каністерапія, тобто лікування за допомогою собаки.

Нашi домашні тварини дарують нам свою беззавітну любов та вiрнiсть, і одне це варте того, щоб завести собі такого улюбленця.

  У Всесвітній День домашніх тварин присвятіть більше часу своїм вихованцям. Нехай вони відчують, як i ви сильно їх любите!

Go to top