Календар подій

120 років від дня народження Василя Ілліча Касіяна (1896-1976), українського художника-графіка, лауреата премії ім. Т. Шевченка

Василь Ілліч Касіян — український радянський художник, графік, народний художник СРСР, професор Київського художнього інституту, лауреат Державної премії України імені Т.Г.Шевченка, Герой Соціалістичної Праці.

Освіту здобув в Празькій академії образотворчих мистецтв (учень Макса Швабінського), яку закінчив у 1926 році. Празький період став одним із найяскравіших у творчості художника, приніс йому європейське визнання і утвердження в професійному мистецтві.

Низкою високохудожніх творів («Лепта», «Карпатська мати», «У пошуках роботи», «Бездомні безробітні», «Страйк», «Робоча сім'я» та іншими роботами на соціальну тематику) він відобразив нелегке життя робітників.

Василь Ілліч Касіян став засновником цілої художньої школи української графіки. У 1964 році, у зв'язку з 150-ю річницею з дня народження Т. Г. Шевченка, за багаторічну подвижницьку працю, створення чисельних портретів, плакатів і ілюстрування п'яти видань «Кобзаря» В. Касіяну, першому серед художників, за створену ним «шевченкіану», присуджено Державну премію України імені Т. Г. Шевченка.

У 1971 році за участь у створенні 6-томної «Історії українського мистецтва» присуджено Державну премію УРСР. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 11 січня 1974 року за видатний внесок у розвиток радянського образотворчого мистецтва й плідну громадську діяльність народному художнику СРСР Касіяну Василю Іллічу присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна й золотої медалі «Серп і Молот».

За творче життя художник створив близько 10 тисяч робіт: гравюр, офортів, ілюстрацій до творів класиків літератури. Твори Касіяна зберігаються у Національному художньому музеї та інших музеях України.  

Go to top