Календар подій

85 років від дня народження Кендзабуро Ое (1935) японського письменника, лауреата Нобелівської премії в галузі літератури

Досить юним увійшов у японську літературу Кендзабуро Ое (1935), але вмілим майстром пера. Актуальність проблематики, пластичний психологічний стиль молодого автора були помічені відзнакою найвищої літературної премії Акутаґави. Сильний вплив на Ое мали твори Ф. Достоєвського. Ще років з двадцять тому він зізнався в інтерв'ю, що "Братів Карамазових" перечитав 12 разів. Майже всі його твори про молодь.

Вихід роману "Футбол 1860 року" став подією всеяпонського масштабу. За 1967 рік твір витримав 11 видань і отримав премію Танідзакі.

У 1973 році він був удостоєний найпрестижнішої премії Японії імені Номи Сейдз за роман "Обійняли мене води до душі моєї", на створення якого у письменника пішло шість років.

Приїхавши до Москви на Конгрес "За без'ядерний світ, виживання людства" (1987), К. Ое в редакції "Иностранная литература" заявив: "Мої романи завжди були дуже особистими. Мені завжди хотілось виразити себе, вийняти із себе все, що там є. Ми, японці, дуже заглиблені у власне "я", замкнуті в ньому, а треба виходити за межі власного світу, особистісне має бути зв'язане із суспільним. У всіх творах я вивчаю проблему насильства".

У 1994 році К. Ое був удостоєний Нобелівської премії "за створення уявного світу, що поєднує реальність і міф". Його твори - одні з найвагоміших серед тих, що мають антиутопічну тенденцію в світовій літературі.

Go to top