Календар подій

100 років від дня народження Артура Хейлі (1920—1991), американського письменника

Артур Хейлі був народжений 5 квітня 1920 року в родині завідувача складом в Англії в невеликому містечку – Лутон. Артур ріс в не дуже багатій родині, тому, кинувши навчання в 14 років, влаштувався працювати посильним. З 1937-1939 рік працював клерком, але в зв’язку з війною був записаний в армійський загін.

Артур дуже любив літаки і прагнув служити у ВПС, але через проблеми з освітою був відправлений на спеціальну підготовку в Канаду. Але все ж став справжнім пілотом і прослужив у ВПС Великобританії до 1947 року. В цьому ж році переїхав до Канади, а в 1952 році отримав там громадянство.

Спочатку Хейлі працював в сфері нерухомості, а потім став журналістом, створив пару п’єс і купив будинок в Торонто. А через 13 років після отримання громадянства через ухилення від податків був змушений вирушити до Каліфорнії і потім, через 4 роки – на Багами.

У 1956 році Хейлі підписав контракт з телеканалом «CBS», котрий поставив пізніше його п’єсу «Злітно-посадкова смуга нуль-вісім”, а через якийсь час по цій п’єсі зняли фільм «Час нуль». Напевно тому Артур вирішив спробувати себе в написанні романів, один з них навіть став бестселером 50-х років, це був роман під назвою «Остаточний діагноз».

У 1997 році Хейлі вирішив кинути писати і приділяти більше часу сім’ї. У Артура було 6 дітей: троє від першого і троє від другого шлюбу.

24 листопада 2004 року в своїй віллі в Ліфорда на Багамських островах у Артура стався інсульт і він помер.

За 84 роки життя Артур Хейлі написав 11 романів, які стали згодом бестселерами і були видані в 40 країнах на 38 мовах. У зв’язку з тим, що всі його великі твори були написані по американським враженням, то він був швидше американським письменником, ніж британським. Він умів поставити перед читачем різні соціальні питання, закрутити інтригу і скрупульозно все деталізувати.

Артур був дуже відданим справі людиною, для роману «Вечірні новини» збирав інформацію про партизанську війну в перуанських джунглях, а для «Готелю» прочитав близько 27 книг про готельний бізнес.

За мотивами його творів зняли безліч фільмів. Наприклад, за романом «Аеропорт» було знято аж 4 картини: «Аеропорт», «Аеропорт-75», «Аеропорт-77» і «Конкорд – Аеропорт-79». А по «Готелю» зняли телесеріал.

1 (1)
1 (2)
1 (3)

Go to top