Календар подій

360 років від дня народження Данієля Дефо

defoДанієль Дефо — англійський письменник і публіцист,  основоположник європейського реалістичного роману нового часу. Відомий, в першу чергу, як автор «Робінзона Крузо».  Дефо став зачинателем таких різновидів жанру роману, як пригодницький, біографічний, психологічний, кримінальний романи, роман виховання і роман-подорож.

Народився в сім'ї успішного торговця. У молоді роки займався підприємництвом, багато мандрував Європою. Початок літературної діяльності Дефо припадає на 1697 p., коли вийшов його перший памфлет «Дослід про проекти».

У 1705 збанкрутував і потрапив до в'язниці, з якої був звільнений завдяки проекту створення британської спецслужби, яким зацікавились в Уряді. Після звільнення керував агентурною мережею та особисто брав участь у спецопераціях.

У період з 1704 по 1713 pp. Дефо регулярно виступав зі статтями на сторінках газети «Рев'ю» («The Review»), звертаючись до найрізноманітніших проблем: комерція, мораль, освіта, політика.

Але в історію світової літератури він увійшов передусім як видатний романіст, автор безсмертного "Робінзона Крузо". Перша частина цієї видатної книги з’явилась, коли Дефо було 59 років. Роман "Робінзон Крузо" мав феноменальний успіх у читача, що спонукало письменника на створення продовження. Ним став роман "Подальші пригоди Робінзона Крузо" (1719), а через рік "Серйозні роздуми протягом життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо, з його баченням ангельського світу" (1720). Хоч ці два романа не принесли значного успіху Дефо, це не зупинило творчої наснаги письменника.  Відомими романами письменника є «Капітан Сінглтон» (1720), «Історія полковника Джека», «Молль Флендерс» (обидва — 1722), «Роксана» (1724) та ін.  У 1726 році вийшов його великий твір у трьох томах "Подорожі Англією і Шотландією".

Помер 26 квітня 1731, Мурфілдс. Ніхто з родичів не знав про його загибель, тож його поховала квартирна господарка, і речі, що залишилися після нього, були продані з аукціону, щоб погасити витрати на похорон.

0001   копия
0001
0002

Go to top