Календар подій

85-річчя від дня народження Альберта Ліханова

1Альберт Анатолійович Ліханов - радянський письменник, громадський діяч; член Спілки письменників СРСР.  Президент Міжнародної асоціації дитячих фондів, голова Російського дитячого фонду, директор Науково-дослідного інституту дитинства.

Альберт Ліханов народився 13 вересня 1935 року в Кірові, там закінчив школу. Після школи їде до Свердловська, де в 1958 році закінчує відділення журналістики Уральського державного університету. Потім повертається додому і працює в газеті «Кіровська правда». Робота в газеті зіграє велику роль в становленні письменника - адже трохи пізніше він стане головним редактором газети «Комсомольське плем'я» в Кірові (1961-1964), потім відправиться власним кореспондентом «Комсомольської правди» в Новосибірськ (1964-1966).

Ще в Кірові він пробує себе в літературі, перше оповідання «Шагренева шкіра» (1962) було опубліковано в журналі «Юність». Майже одночасно він стає учасником IV Всесоюзної наради молодих письменників у семінарі класика дитячої літератури Льва Кассіля. Пізніше Альберта Ліханова запрошують на роботу в Москву. Потім він стає багаторічним співробітником популярного молодіжного журналу «Зміна». У ці роки до нього приходить літературна популярність. Одну за одною «Юність» друкує його повісті.

 Видавництво «Молода гвардія» публікує «Вибране» в 2-х томах (1976), а потім - перше Зібрання творів в 4-х томах (1986-1987).

 Всі роки свого літературного становлення А. Ліханов поєдную  з громадською діяльністю - обирається секретарем Спілки письменників Москви, членом Правлінь Спілок письменників СРСР і РРФСР, президентом Асоціації діячів літератури і мистецтва для дітей і юнацтва Союзу радянських товариств дружби і культурного зв'язку із зарубіжними країнами.

У 1987 році за його ініціативи створено Радянський дитячий фонд імені В. І. Леніна, який в 1992 році перетворено в Міжнародну асоціацію дитячих фондів, а в 1991 році засновано Російський дитячий фонд. Обидві ці громадські організації і очолює письменник А. А. Ліханов.

Також Ліханов заснував і очолив Науково-дослідний інститут дитинства, створив літературний клуб «Молодість» для початківців авторів, створив видавництво «Будинок», журнали «Ми» для підлітків і «Трамвай» для малюків, а згодом - журнали «Провідна зірка. Шкільне читання »,« Божий мир »,« Дитя людське »,« Зарубіжний роман ». Відкрив видавничий, освітній і культурний центр «Дитинство. Отроцтво. Юність ». За його ініціативою в Підмосков'ї створено реабілітаційний дитячий центр Міжнародної Асоціації дитячих фондів.

Всього письменник до сьогоднішнього дня написав 106 книг, вони видані тиражем більш ніж 30 мільйонів.

1 (1)
1 (2)
1 (3)

Go to top