Календар подій

50 років від дня народження Дари Корній

Корний ДараДара Корній (Мирослава Іванівна Замойська) — сучасна українська письменниця жанру фентезі, журналістка.  Народилася 20 вересня 1970 року у с. Секунь Волинській області.  Середню освіту отримала в селі Княже, яке знаходиться у Львівській області. Вищу освіту письменниця здобула в Українській академії друкарства на журналістсько-редакторському відділенні.  Працює у Львівській національній академії мистецтв.

Псевдо Дара Корній обрала невипадково: Дариною зветься її донька, а Корній – дівоче прізвище мами. «Відтак псевдонім утворився від двох найдорожчих мені жінок», – ділиться письменниця.

Мирослава Замойська каже, що потяг до міфології українців у неї виник ще в дитинстві, коли бабуся й дідусь розповідали їй різноманітні історії про мавок та лісовиків.

Дякуючи власним діткам, тобто складанням для них на ніч казочок, і відбулося її попадання в літературу. Пише для маляток   (журнал «Ангелятко», «Ангеляткова наука»), для підлітків (журнали «Крилаті», «Однокласник») та, звісно, для дорослих, для всіх тих, хто ще й досі вірить в диво.

Першу книгу «Гонихмарник» письменниця написала для доньки й навіть не збиралася її публікувати.  Та дуже любила читати вампірські саги Стефані Маєр і часто переказувала матері сюжети. Майбутня письменниця дуже злилася, що українським підліткам подобалася чужа міфологія, тому і прагнула довести, що рідна міфологія нічим не гірша, а навіть краща за світову.

Книга «Гонихмарник»  принесла авторці третю премію літературного конкурсу «Коронація слова» 2010 року в номінації «роман», була удостоєна нагороди «Дебют року» від видання «Друг читача» та стала лауреатом премії асамблеї фантастики «ПОРТАЛ-2011» — «Відкриття себе» імені Володимира Савченко. Після публікації першого роману Дара Корній отримала неофіційне звання «української Стефані Майєр».

Другий твір письменниці — роман «Тому, що ти є» — став «Вибором видавців» у конкурсі «Коронація слова - 2011». Роман «Зворотній бік світла» — «Вибір видавців» 2012 року. Перу письменниці також належать книги «Зірка для тебе» (2013), «Зворотний бік темряви» (2013), «Зозулята зими» (у співавторстві з Талою Владмировою) (2014), «Щоденник мавки» (2014), «Крила кольору хмар» (у співавторстві з Талою Владмировою) (2015), «Петрусь-химородник» (2015), «Зворотний бік сутіні» (2016), «Зворотній бік світів» (2016).

Дара Корній мешкає у Львові. Виховує старшу доньку Дарину, й молодшого сина Максима. ЇЇ захоплення - дохристиянська міфологія, праукраїнські вірування, етнографія, казки, народна музика, книги.

1 (1)
1 (2)
1 (3)

Go to top