Календар подій

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Культура

 „Культура – простір,

в якому проходить все життя людині від народження до смерті”.

М.В.Попович

 

 

 

Щорічно 9 листопада, починаючи з 2014 року, в Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Спочатку це свято було встановлене у березні 2000 року Указом президента України № 484/2000, називалося Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва та відзначалося 23 березня. Потім в 2011 році було перенесено на третю неділю травня, а Указом Президента N 717/2013 від 30 грудня 2013 року святкування було встановлено на 9 листопада, щоби відзначати його спільно з Днем української писемності та мови.

Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва був заснований з метою відзначити вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність.Культура незримою силою формує національну спільність, робить нас неповторними, несхожими на інших. Багата талантами наша земля - українці володіють вагомим творчим потенціалом, який втілюють у життя працівники культури та аматори народного мистецтва.

Дослідники вважають, що прабатьком української культури можна вважати культуру індоєвропейських предків слов'ян, слов'янські культурні джерела, культуру Київської Русі – дохристиянську та християнську. Проте, перш за все, українську культуру відрізняє самобутність і первозданна чистота. Без сумніву, культурний розвиток народів відбувається в процесі їх постійних взаємовідносин. Чим більше різних впливів акумулює в собі культура народу, тим більш культурним є цей народ.

Зараз Міністерство культури реорганізовано в Міністерство культури і туризму України, перевизначені його завдання і обов’язки.
В сучасному українському суспільстві, де культура часто виявляється непотрібною, важливо визначити і стверджувати високі моральні принципи, засновані на тисячолітньому духовному і культурному набутку українського народу, щоб не опинитися на задвірках культурного прогресу.

Go to top