Календар подій

День відкриття Антарктиди

  Антарктиду відкрили значно пізніше інших материків. Ще стародавні вчені висловлювали думку про існування материка у високих широтах Південної півкулі.

 Але остаточно питання про існування шостого материка було вирішене значно пізніше. У другій половині XVIII в. на пошуки південного материка вирушила англійська експедиція, яку очолював Джеймс Кук. Дж. Кук не раз перетинав Південне полярне коло, але пробитися крізь льоди до материка так і не зміг. Він дійшов висновку, що «землі, які можуть перебувати на півдні, ніколи не будуть досліджені… ця країна приречена природою на вічний холод ».

 Результати експедиції Дж. Кука надовго охолодили бажання пускатися в ризиковані плавання на пошуки материка.

 Лише в 1819 р. була організована російська кругосвітня військово -морська експедиція на шлюпах «Восток» і « Мирний» під командуванням Фадея Тадейовича Беллінсгаузена і Михайла Петровича Лазарєва, яка обійшла навколо невідомого материка і відкрила багато островів.

 1820 року, коли учасники експедиції вперше підійшли до берегів Антарктиди, прийнято вважати роком її відкриття, що поклав початок інтенсивного вивчення берегової зони південного континенту.

 14-16 грудня 1911 норвежець Руаль Амундсен, а місяцем пізніше – 18 січень 1912 р. – англієць Роберт Скотт досягли Південного полюса.

 Це було найбільше географічне відкриття. Вчені отримали перші відомості про внутрішніх районах материка. Але дісталися вони дорогою ціною.

 Експедиція Скотта загинула, і в пам’ять про відважних дослідників на місці її загибелі поставили хрест з чудовими словами: «Боротися і шукати, знайти і не здаватися…»

Go to top