Календар подій

Всесвітній день екскурсовода.

den ekskursovodaПодорож, як форма плідного відпочинку, виникла ще в епоху античності. Родоначальником даного виду дозвілля є давньогрецький народ. Саме елліни придумали спортивні змагання, що проводяться під відомим нам сьогодні назвою «Олімпіада», на які з'їжджалися у великій кількості жителі інших держав. Середньовіччя, яке увійшло в історію як періоду релігійного фанатизму, ознаменувалося виникненням поняття паломництва: поїздок по святих місцях, здійснюваних віруючими з метою отримання Божої благодаті. Пізніше подорож стала носити переважно індивідуальний характер, переслідуючи за мету збагачення інтелектуального світу людини. Дозволити собі такі заходи могли в ті далекі часи виключно представники дворянського стану. Спочатку це були прогулянки в умовах природного ландшафту, потім - відвідування виробничих організацій.

 Безпосереднім поштовхом до розширення поняття професії екскурсовод стало заснування музеїв, художніх галерей. Знання осіб, що займалися читанням просвітницьких лекцій відвідувачам у стінах культурних закладів, вимагали різнобічного розвитку.

 Екскурсії в рамках туристичних поїздок в інші міста й регіони країни набули великої популярності наприкінці XIX століття. Їх організацією займалися товариства туристів. У завдання останніх входило залучення до подорожей великої кількості людей, а також розмежування поїздок за специфічними напрямами. Але, як і раніше, екскурсії залишалися привілеєм високопоставлених осіб.

 Дозволити собі вирушити у цікаву подорож середньостатистичний громадянин зміг тільки в середині минулого століття.

 Повноцінне визначення спеціальності «екскурсовод» було дано в 1940 році і включало в себе такі поняття, як «керівний організатор в рамках туру по країні або за межу», а також «співробітник музею, в чиї обов'язки входить розповідати відвідувачам про подані для ознайомлення експонати, відповідати на тематичні питання». 70-ті роки наділили екскурсовода місією, наближеної до педагогічної діяльності.

 Сьогодні це людина, що робить все, щоб мандрівник не повернувся додому без багажу нових знань.

 Вперше своє професійне свято гіди зустріли в Лондоні в 1990 році, ініціатором заходу вважається Міжнародна федерація асоціацій екскурсоводів. Метою свята є залучення уваги до професії, зміцнення міжнародних зв’язків та допомага більш плідно розвивати туризм і його культуру.

 У Всесвітній день екскурсовода багато міст світу проводять різноманітні заходи, присвячені святу. Так, Словацьке суспільство екскурсоводів до цієї дати планує пішохідні прогулянки по незвичайним маршрутами. Латвійська асоціація пропонує всім бажаючим безкоштовні екскурсії по Ризі. А в Об'єднаних Арабських Еміратах до Дня екскурсовода приурочили відкриття оглядової екскурсії по одній з найкрасивіших мечетей світу. Також у багатьох країнах проходять професійні семінари, тематичні конкурси, цікаві презентації та тренінги для тих, хто бажає вдосконалюватися актуальної і важливої професії.

Туризм є важливою галуззю української економіки. Щороку нашу державу відвідують понад 20 мільйонів туристів. Туристична галузь в Україні динамічно розвивається.

 Ще одне свято багато екскурсоводів відзначають 18 травняМіжнародний день музеїв.

Ekskursovod (1)
Ekskursovod (2)
Ekskursovod (3)

Go to top