Календар подій

День безпечного Інтернету.

den bezpeki v interneti9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Цю міжнародну календарну подію, починаючи з 2004 року, запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого. Зараз він відзначається у близько 150 країнах світу та на шести континентах у світі.

Цей день проводиться з метою поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом: як у закладі освіти, бібліотеці, громадській організації, так й в органах влади, бізнесових організаціях. Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.

Щороку до Дня безпечного Інтернету в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій.В Україні до Дня безпечного Інтернету офіційно долучились понад 1700 закладів освіти, бібліотек, молодіжних центрів, громадських організацій, органів влади, медіа та бізнесових організацій в усіх областях України. Понад 170 000 дітей та молодих людей взяли участь в офіційно зареєстрованих заходах, присвячених безпеці в Інтернеті.

Цікавих фактів про Інтернет:

  • 70 % інтернет-користувачів зізнаються, що готові проміняти перегляд телевізора на Інтернет.
  • Перше доменне ім’я, коли-небудь зареєстроване, було Symbolics.com.
  • Найвищий відсоток – 97,8% – користувачів  інтернету в Ісландії. А найнижчий – у Північній Кореї.
  • Електронна пошта була винайдена раніше, ніж Всесвітня павутина.
  • Щохвилини на YouTube завантажується близько 300 годин відеороликів на різноманітну тематику.
  • Один з найбільших противників Інтернету – сер Елтон Джон. Він вважає, що саме через нього у світі стає все більше неякісної музики.
  • Першу веб-камеру під’єднали 1991 року в комп’ютерній лабораторії Кембриджського університету. Її єдиною метою було спостереження за окремою кавоваркою.
  • Спам складають 81% всіх електронних листів.
  • Слово “веб-серфінг” придумала ще в 1992 році нью-йоркська бібліотекарка Джин Армор Поллі, яка згодом написала серію книжок із безпеки у сфері інтернет-послуг.
  • На вершині гори Еверест є доступ до Інтернету!

Go to top