Календар подій

До 95-ти річчя від дня народження Джона Роберта Фаулза, англійського письменника

faulzДжон Роберт Фаулз – англійський письменник, романіст і есеїст, представник постмодернізму.

Відомий британський письменник народився 31 березня 1926 року в невеличкому містечку Лі-он-Сі, що в графстві Ессекс, в 40 милях від Лондона. Його батько був успішним торговцем цигарок. Джон навчався в Бедфордській школі,  згодом служив у Королівському флоті у морській піхоті. Після Другої світової війни продовжив освіту у Нью-коледжі Оксфордського університету, де спеціалізувався у німецькій і французькій мовах і філології

До 1963 року  успішно викладав англійську мову та літературу у Франції, Греції, Англії, але згодом вирішив педагогічну діяльність.

У 1963 році був надрукований його дебютний роман «Колекціонер».Цей роман  приніс письменнику славу та визнання. Успішна  екранізація твору в 1965 році режисером Вільямом Вайлером принесла ще й значний прибуток. Наступного року виходить друком книга філософських роздумів «Аристос». У цій книзі автор розмірковує про природу і мистецтво, свободу особистості та її залежність від громадської думки.

В 1966 році друкується його другий успішний роман — «Маг» («Волхв»), написаний ще до «Колекціонера», який письменник довго не публікував. Друга редакція роману відбулась в 1977 році. Роман «Маг» став культовим у США( деякі сюжетні повороти використали навіть кінематографісти).

В 1968 році Джон поселяється на півдні Англії в містечку Лайм-Реджіс. Тут він написав  один із найвідоміших своїх романів «Жінка французького лейтенанта» (1981 р.), що був виданий 1969 року.

В 1970-х рр. він працював у різних жанрах. Він пише вірші, оповідання і повісті. Крім цього він займався перекладами з французької, написав адаптацію французької казки «Попелюшка». Згодом з-під пера письменника виходять поетична збірка (1973 р.), збірка оповідань «Башта із чорного дерева» (1974 р.), напівавтобіографічний роман «Даніель Мартін» (1977 р.), романи «Мантиса» (1982 р.), «Черв’як» (1985 р.), збірка есе «Червоточини» (1988 р.), «Кротові нори» (2000 р.) тощо. Значна частина цих творів відзначається глибиною філософської думки і заторкнутих тем, що вигідно відрізняє письменника від багатьох інших його сучасників-белетристів.

В 1979 році Фаулз отримав посаду завідувача міського музею в Лайм-Реджіс і займав її протягом 10 років, допоки в 1988 році у нього не трапився інсульт.

Основні твори Фаулза отримали світове визнання, а кінофільми, які були зняті на їх основі  сприяли популярності успіху книг письменника. Живучи в самоті, письменник в останні роки рідко з’являвся на публіці.

Помер Дж. Фаулз 5 листопада 2005 року в м. Дорсеті.

Екранізації творів:

  • «Колекціонер» Вільяма Уайлера 1965 року.
  • «Волхв» Гая Гріна 1968 року.
  • «Жінка французького лейтенанта» Карела Рейша 1981 року.
  • «Вежа з чорного дерева» Роберта Найтс 1984 року.

1 (1)
1 (2)

 

Go to top