Календар подій

Міжнародний день Інтернету

internet4 квітня відзначається Міжнародний день інтернету.

 Також 4 квітня Католицька церква вшановує святого Ісидора Севільського, покровителя учнів та студентів, який створив першу в історії енциклопедію «Etymologiae» в 20 томах. Головним завданням Ісидор вважав популяризацію античної освіченості і збереження накопичених знань. В першу чергу для Ісидора були важливі ідеї спадкоємності культури, і ця дивовижна спадкоємність простягається до нашого часу. Зберігати і творити - найважливіше і в Інтернеті. Аргументуючи своє рішення призначити саме цього святого покровителем інтернету, Іоанн Павло II в 1998 році сказав, що інтернет - це і є свого роду енциклопедія людських знань. Крім того, саме Ісидор Севільський вперше застосував у своїй праці систему перехресних посилань, що віддалено нагадує гіперпосилання, використовувані в Мережі.

 Покровителями Інтернету від Православної церкви неофіційно призначений квартет з чотирьох великомучениць - Віри, Надії, Любові та їх мати Софії.

 Також Міжнародним Днем Інтернету була вибрана дата 4 квітня – 4.04, що нагадує поширену помилку мережі Інтернет 404 («Сторінку не знайдено»).error

 У багатьох країнах існують також національні дні Інтернету. Зазвичай вони приурочені до якихось подій, пов’язаних із введенням Інтернету в цій країні, зокрема в Україні День Інтернету святкується 14 грудня.

 Інтернет - найбільший винахід людства. Всесвітня павутина змінила уявлення людей про час, відстані, способи спілкування, надання допомоги, можливості заробітку та проведення дозвілля. Завдяки інтернету сучасна людина отримує в десятки разів більше інформації, ніж його батьки, бабусі, дідусі і більше далекі предки. Хоч на жаль, не все, що зустрічається в мережі, значимо, вірогідно, логічно обґрунтоване і безпечно.

 Щодня мільйони людей починають свій ранок з перегляду новин або пошти в інтернеті, а деякі знаходяться там практично цілодобово, оскільки саме з інтернетом пов'язана їхня робота. Хтось сидить у чатах, форумах або соціальних мережах годинами, хтось дивиться в мережі кіно або передачі, хтось щось там купує або замовляє, не виходячи з дому... Речі, які роблять наше життя простіше і цікавіше, змушують бути залежними в тому числі і від інтернету. Багато хто з нас ніколи не розлучаються зі своїми телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками, приділяючи більше уваги своїм віртуальним друзям і знайомим, а не близьким людям...

 У 2000 році нараховувалося близько 327 млн. користувачів мережі Інтернет, з них тільки в США чисельність перевищувала 100 млн чоловік.

 У 2004 році Інтернет нараховував 700 млн. користувачів. Число сайтів, що становило в 1993 р. 26 тис., сьогодні перевищує 5 млн.

 5 січня 2011 року кількість Інтернет-користувачів у світі сягнула 2 мільярдів.

 Сьогодні Інтернет заполонив усі куточки земної кулі. Щодо нашої держави, то Україна входить до першої десятки країн Європи за кількістю інтернет-користувачів — доступ до всесвітньої павутини мають до 15 млн. українців.

 Також сьогодні відзначають своє професійне свято невтомні веб-майстри та інтернет-розробники. Це свято поки неофіційне, але з року в рік стає все популярнішим.

 17 травня 1991 - ще один День народження Інтернету. До цього дня існувала електронна пошта, новинні розсилки і перекачування файлів. А 17 травня 1991 був затверджений стандарт для сторінок WWW (англ. World Wide Web ).

 Тож використовуйте Інтернет з користю, а головне з обережністю! Не замінюйте живе спілкування на спілкування он-лайн, адже нічого не може бути ціннішого, ніж усмішка рідної людини чи жива емоція!

1 (1)
1 (2)
1 (3)
1 (4)
1 (5)
1 (6)
1 (8)
1 (9)

Go to top