Календар подій

До 65-річчя від дня народження Олесандра Олександровича Бушкова, російського письменника.

byshkovОлександр Олександрович Бушков — російський письменник, працює в жанрах детективу та фентезі, автор публіцистики на історичну тематику.

Олександр Бушков народився в Мінусинську 5 квітня 1956 року. Навчання в школі йому давалася важко — в одному з інтерв'ю він зізнався, що був двієчником і хуліганом . У шкільні роки письменника не хвилювала література. Після отримання документів про середню освіту, Олександр не став нікуди вступати. Незважаючи на це, Олександр займався саморозвитком і прочитав велику кількість книг. Його особиста бібліотека нібито настільки численна, що згодом йому довелося добудувати другий поверх у свого заміського будинку.

Писати почав у віці 20 років. Перша повість Олександра Бушкова була опублікована в 1981 року, а в 1986 році виходить у світ перша збірка оповідань і повістей, написаних в жанрі фантастики. В цей же час Бушков переїхав в Красноярськ.

У 1990-х роках Бушков отримав довгоочікувану популярність, особливо після диалогії  «Лицар з нізвідки» та «Летючі острови», які були написана про життя Станіслава Сварога. Цикл книг про Сварога виходить досі.

На початок 2000-х автор досяг піку своєї популярності. Кульмінацією досягнень Бушкова стало підписання договору з московськими продюсерами про права на екранізацію, можливо, самого популярного твору автора — бойовика «Піранья».

Цикл творів О. Бушкова під назвою «Росія, якої не було» присвячений ревізії прийнятих в історичній науці концепцій; до досягнень професійних істориків він ставиться послідовно скептично. Саме тому в циклі книг «Росія, якої не було» Олександр Бушков пропонує свій варіант розвитку подій.

 Від імені Бушкова видається також серія «Олександр Бушков. Загадки історії», в якій друкуються автори, викладають «нетрадиційний» погляд на історичні події. Історичні твори Бушкова піддавалися відповідної критиці професійних істориків.

У 2017 році в світ вийшла ще одна книга письменника  «Невідома війна», в якій  розповідається про події війни 1861-1865 років.

Книги Бушкова лягли в основу безлічі серіалів ( «Платина», «Полювання на піранью», «Зграя» та ін. ), які полюбилися глядачам.

Сьогодні Олександр Олександрович Бушков продовжує багато писати, і, як сам стверджує, не має права зробити для себе тривалий творчий відпочинок, оскільки вважає написання книг своєю роботою. А пише він у багатьох жанрах: фентезі, бойовик, детектив, наукова фантастика, альтернативна історія, жахи, детективна фантастика, історико-публіцистичне дослідження. Якщо говорити про тираж книг письменника, то на сьогоднішній день продано більше 17 мільйонів екземплярів творів.

1 (1)
1 (2)
1 (3)

Go to top