Календар подій

Всесвітній день здоров’я

DenzdorovyaВсесвітній день здоров'я (World Health Day) відзначається щорічно 7 квітня- в день затвердження, в 1948 році, статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (World Health Organization, WHO). А сама спеціальна установа Організації Об'єднаних Націй — Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) була створена у 1945 році. За час, що минув з того історичного моменту, членами ВООЗ стали 194 країни світу.

 ВООЗ входить в особливу групу при ООН, розташована вона в швейцарській Женеві. З ініціативи цієї організації приймаються дійсно найважливіші рішення. Так, наприклад, в 2000 році на асамблеї ООН була прийнята Декларація тисячоліття, в якій найбільші держави світу взяли на себе відповідальність до 2015 року значно зменшити дитячу смертність у світі, спрямувати більше ресурсів на боротьбу зі Снідом, сприяти доступності лікарських препаратів.

 У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Згідно з даними вчених, здоров'я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% — соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість.

 Щорічне проведення Дня здоров'я ввійшло в традицію з 1950 року. Заходи Дня проводяться для того, щоб люди могли зрозуміти, як багато значить здоров'я в їхньому житті. А здравоохоронні організації покликані вирішити питання, що їм потрібно зробити, щоб здоров'я людей в усьому світі стало краще.

 Щороку Всесвітній день здоров'я присвячується глобальним проблемам, що стоять перед охороною здоров'я планети і проходить під різними гаслами: «В безпеки твоєї крові — порятунок життя багатьох»,«Активність — шлях до довголіття»,«Вагітність — особлива подія в житті. Зробимо його безпечним», «Захистимо здоров'я від змін клімату», «Старіння і здоров'я», «1000 міст — 1000 життів».

День здоров’я 2021 пройде  під гаслом «Побудуємо більш справедливий, більш здоровий світ».  

7 квітня 2021 року ВООЗ пропонує всім приєднатися до нової кампанії на підтримку побудови більш справедливого, більш здорового світу. Пандемія COVID-19 яскраво продемонструвала що, одні мають можливість жити більш здоровим життям і користуються легким доступом до медичних послуг, у інших такої можливості немає. Все залежить виключно від умов, в яких люди народилися, виросли, живуть, працюють і старіють.Саме тому ВООЗ закликає всіх лідерів країн зробити так, щоб кожна людина могла жити і працювати в умовах, що сприяють здоров’ю. У той же час ВООЗ закликає лідерів вести моніторинг нерівності в питаннях здоров’я і забезпечувати всім людям повсюдний і своєчасний доступ до якісних послуг охорони здоров’я.

 Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократ стверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Висновок такий — необхідність вести здоровий образ життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні, тому що він (здоровий образ) — є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров'я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.

 А зцілення і здоров'я - це просто, це те, яким ви хочете бачити себе і бути ним. Просто цього треба цього дійсно захотіти і усвідомити, а також поміняти основні негативні установки у своїй свідомості, які і є основним чинником нездоров'я людини, тоді перед вами не залишиться інших фізичних кордонів.

 А коли ще і держава піклується про здоров'я своїх громадян, вона сама стає міцнішою та могутнішою, тому що здорові діти, здорові люди — це основа існування здорової держави в прямому і переносному значенні.

 Ми бажаємо, щоб Ви і ваші близькі завжди були здорові — цінуйте те, що у вас є, бережіть себе, ведіть правильний спосіб життя і вмійте радіти кожному новому дню!  

Здоров’я

Здоров’я — розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті.
Як є здоров’я день при днині,
Можливість є йти до мети.
Тоді є радість, щастя, диво,
Краса у крапельці роси.
Тоді людина йде щасливо
Серед безмежної краси
Й чарівність світу відчуває.
Для неї в хмурість — дні ясні.
Вона всі труднощі долає
Й співає радісні пісні.
Вона — здорова! Це чудово,
Бо їй нічого не болить.
Вона добро творить готова.
І це прекрасно! Можна жить!

Надія Красоткіна

Go to top