Календар подій

Всеукраїнський день навколишнього середовища (День довкілля)

Den dovkillya

"В зелених лаврах, в синій світлотіні

У сяйві сонця й вишні у цвіту,

В огні троянд, у моря мерехтінні

Побачить кожен може красоту".

М. Рильський

 

З метою привернення уваги суспільства до стану навколишнього середовища, у нашій країні був започаткований Всеукраїнський день навколишнього середовища (День довкілля).

 Свято відзначається щорічно у третю суботу квітня згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98. Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію по навколишньому середовищу, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.

 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН надійшло звернення, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами».

 У 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція із захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня.

 Офіційно Всесвітній день охорони навколишнього середовища був заснований Генеральною асамблеєю ООН на її 27-й сесії 15 грудня 1972 року (резолюція № A/RES/2994 (XXVII)). Також була заснована нова організація в системі ООН —UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

 День довкілля покликаний не тільки привертати увагу громадськості до проблем навколишнього природного середовища, але й пробуджувати інтерес та відповідні дії влади, громад і людей.

 Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті, і забруднюючи природу, ми завдаємо шкоди у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Хтось буде займатись впорядкуванням територій парків, скверів, алей, а хтось створенням нових газонів і квітників, хтось посадить дерево, а інший нарешті прибере сміття в своєму дворі.

 Спільними зусиллями ми повинні зробити усе від нас залежне, щоб відроджувати й підтримувати тисячолітні традиції українського народу щодо поваги до природи. Робити це силою людського ентузіазму, небайдужості до усього живого, піклування про краще сьогодення і впевнене, гармонійне наше майбутнє і природи яка нас оточує.

Пам`ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від кожного із нас!

Go to top