Календар подій

День пожежної охорони

17 Den pozhezhnoyi ohoronyСьогодні в Україні відзначають День працівників пожежної охорони.

У зв'язку з вагомим внеском працівників пожежної охорони в боротьбу з вогняною стихією, на захист життя і здоров'я людей, майна від пожеж, на підтримку ініціативи громадських об'єднань та Державної служби з надзвичайних ситуацій,  Указом Президента від 11 жовтня 2013 року  встановлене професійне свято - День пожежної охорони, яке  відзначається щорічно 17 квітня.

Крім того, працівників пожежної охорони вітають і восени в День рятівника. Розпочалася історія Дня пожежника у 1995 році.  В підтримку ініціативи працівників пожежної охорони України з 1995 року по 2004 рік Указом Президента України від 2 січня 1995 року №7/95 було встановлено професійне свято - День працівників пожежної охорони України, який відзначався щорічно 29 січня.

Паралельно до цього з 1998 року стали відзначати також професійне свято «День рятівника». Це свято було встановлено Указом Президента України «Про День рятівника» від 22 жовтня 1998 року №1170/98, відзначалося воно щорічно в останню суботу жовтня.

З 27 серпня 2004 р. Указом Президента України святкування «Дня працівника пожежної охорони» та «Дня рятівника» було відмінено у зв’язку з встановленням професійного свята «Дня працівників цивільного захисту», яке стало відзначатися з 2004 року і відзначалося по 2007 рік щорічно 17 вересня.

Таким чином, у 2004 році працівники пожежної охорони відмітили своє професійне свято двічі.

Надалі, 12 вересня 2008 р. Указом Президента України № 830/2008 «День працівників цивільного захисту» став називатися «День рятівника» і відзначатися щорічно 17 вересня.

Тепер «День рятівника» святкують працівники аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, працівники інших спеціальних формувань, а також громадяни, які вносять свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей.

Пожежники – передовий загін Державної служби з надзвичайних ситуацій.  Це свято тих, хто щодня ризикуючи власним життям, рятує сотні інших, ліквідовує пожежі, наслідки стихії

За статистичними даними, у 2019 році в населених  пунктах  України та на об’єктах  господарювання зафіксовано близько 96 тис. пожеж. Під час ліквідації пожеж було врятовано 1 тис 914 людей.

 

Дерева полум’ям обвиті,
Трава вся попелом покрита.
Усе живе біжить, тікає,
А сизий дим все покриває.
- Врятуйте! – все навкруг благає,
Аж тут машина під’їжджає…
Це рятувальники примчали
Знаряддя хутко все дістали,
Копали, піною вкривали,
І ліс, звичайно, врятували.
Та тільки сіли відпочити –
Іще виклик - будинок гасити.
Вже пожежникам треба мчати
Людей, будівлі знов рятувати.
 

Колектив ЗБІЦ щиро вітає пожежників з професійним святом, бажає миру і здоров'я, витримки і наснаги, сімейного затишку і щастя. Ми висловлюємо глибоку вдячність за Вашу мужність, сумлінність та відданість пожежній справі! Дякуємо за тисячі збережених життів, за врятовані сім’ї.

Go to top