Календар подій

165 років від дня народження Френка Лаймена Баума (1856-1919), американського прозаїка, класика дитячої літератури

 baymФренк Баум — американський дитячий письменник, автор серії казок про країну Оз. Творчість Лаймена Френка Баума відома по всьому світу, твори письменника давно стали живою класикою і неодноразово екранізувалися.

Френк Баум народився  15 травня  1856 року  в штаті Нью-Йорк в родині заможного бізнесмена-нафтовика. Отримав домашню початкову освіту. У 12 років він був вирушив у військову академію в Пікскілл, Нью-Йорк. Після двох років в академії йому дозволили повернутися додому.

Писати й друкуватися (на власному верстаті, подарованому йому батьком) почав рано. В 17 років заснував власний бізнес — торгівлю колекційними поштовими марками і випуск журналу «Філателіст».

Через 3 роки Баум став вирощувати елітних курей і видавав фаховий журнал «Записки птахівника». Першу книгу «Спарювання, розведення, утримання й адміністрування різновидів птиці Гамбурзької породи» Баум написав у 36-річному віці — вже після того, як батько побудував йому власний театр, де Френк успішно виступав як директор, драматург, режисер і актор. Театр був рентабельним, але якось вщент згорів разом з усім майном.

Дві третини життя - 40 з гаком років - він шукав свій талант. За ці роки перепробував багато занять: розводив породистих курей, торгував всілякими товарами, побував репортером, редактором газети, актором, драматургом, тренером бейсбольної команди, збирав марки, співав, грав на гітарі, розповідав казки. Це останнє - несподівано для нього самого - виявилося його покликанням

Перші видані книги Лаймена Френка Баума називалися «Розповіді Матінки Гуски в прозі» і «Папа Гусак: його книга». Вони містили велику кількість цікавих, добрих казок. У 1900-му Баум видав «Дивовижного чарівника Країни Оз». Книга два роки поспіль очолювала список бестселерів. 1903 року її автор разом з композитором Полом Тітьєнзом поставив однойменний мюзикл.

За 19 років письменницької діяльності Френк написав 62 книги, 14 з них були присвячені «Чарівній країні Оз»; 24 книги були написані виключно для дівчаток і 6 для хлопчиків. У США початок ХХ століття ознаменувався «бумом Баума» - його книгу вирішено було екранізувати; автор особисто брав участь не тільки в написанні сценарію, а й постановці фільму.

Френк Баум помер у власному маєтку Озкот, похований в Каліфорнії. У 2006 році члени Американської академії оголосили знятий у 1939-му році фільм «Чарівник Країни Оз» найкращим кіномюзиклом усіх часів і народів.

1 (1)
1 (2)
1 (3)

Go to top