Календар подій

Всесвітній день електрозв’язку та інформаційного суспільства

den informaciunogo syspilstva27 березня 2006 Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію, в якій проголосила 17 травня Всесвітнім днем електрозв'язку та інформаційного суспільства.

Мета Всесвітнього дня електрозв'язку та інформаційного суспільства полягає в тому, щоб сприяти підвищенню рівня поінформованості людей про можливості, які може принести країнам використання інтернету та інформаційно-комунікаційних технологій.

До 2006 року цей День святкувався як Міжнародний день електрозв'язку або Всесвітній день телекомунікацій (World Telecommunication Day). Це свято відзначалося з 1969 року за рішенням сесії Адміністративної ради Міжнародного союзу електрозв'язку. Дата вибрана у зв'язку з тим, що 17 травня 1865 року, після двох з половиною місяців важких переговорів, в Парижі було підписано першу міжнародну Телеграфну Угоду, і був заснований Міжнародний Телеграфний Союз, з 1932 року - Міжнародний союз електрозв'язку. З 1934 року після підписання Міжнародної конвенції електрозв’язку ця організація стала називатися Міжнародним союзом електрозв’язку. На сьогодні МСЕ – спеціалізована установа ООН у сфері глобального електрозв’язку, покликана здійснювати законодавчі, управлінські, виконавчі та консультативні функції, надавати технічну підтримку, розробляти стандарти і правила у сфері електрозв’язку та формулювати рекомендації, спрямовані на активізацію розвитку телекомунікацій та підвищення якості послуг. МСЕ організовує також всесвітні та регіональні виставки і форуми, такі як ITU TELECOM WORLD, об’єднуючи представників урядів, галузей електрозв’язку та ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій), сприяючи взаємному обміну ідеями, знаннями і технологіями. Співпрацює Міжнародний союз електрозв’язку і з Україною. Цього ж дня у 1991 році був представлений перший інтернет-сервер і затверджений стандарт для сторінок WWW.Сьогодні до Міжнародного союзу електрозв’язку входять більше 180 країн світу. Штаб-квартира МСЕ знаходиться в Женеві.

Важко сьогодні переоцінити значення інформатики, ІТ-технологій та і всіх видів діяльності, пов’язаних з використанням комп’ютерів. Вони надають сучасній людині необмежені можливості доступу до інформації, самовдосконалення і самоосвіти. Цей день - професійне свято всіх програмістів, системних адміністраторів, інтернет-провайдерів, вебдизайнерів, редакторів інтернет-видань і загалом всіх людей, зайнятих у сфері інформаційних технологій. Цей день – професійне свято всіх програмістів, веб-дизайнерів, системних адміністраторів, редакторів інтернет-видань, інтернет-провайдерів, а також решти людей, зайнятих у сфері інформаційних технологій.

Go to top