Календар подій

День молодіжних та дитячих громадських організацій
molod. i gromad. organizacii
День молодіжних та дитячих громадських організацій — свято  України. Відзначається щорічно у в останню неділю червня.

Свято встановлено в Україні «…з метою сприяння розвитку дитячого та молодіжного громадського руху, на підтримку ініціативи громадських організацій…» у третю неділю травня згідно з Указом Президента України Віктора Ющенка «Про День молодіжних та дитячих громадських організацій» від 27 червня 2008 р. № 599/2008.

24 травня 2011 року Президент України Віктор Янукович Указом № 600/2011 вніс зміни до Указу Президента України від 27 червня 2008 року № 599 і переніс святкування на останню неділю червня. Внаслідок цього День молодіжних та дитячих громадських організацій відзначається тоді ж, коли і День молоді.

Молодіжні громадські організації  — об'єднання громадян віком від 14 до 35 років, метою якої є здійснення та захист своїх прав і свобод і задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших спільних інтересів. Дитячі громадські організації — об'єднання громадян віком від 6 до 18 років, метою яких є здійснення діяльності, спрямованої на реалізацію та захист своїх прав і свобод, творчих здібностей, задоволення власних інтересів, які не суперечать законодавству, та соціальне становлення як повноправних членів суспільства.

 Характерною ознакою сучасного розвитку молодіжного та дитячого громадського руху є добровільність вступу до організації. Це безумовно повинно залишатися нормою їх діяльності. Основою для формування молодіжних і дитячих громадських об’єднань є не тільки навчальні заклади всіх типів і рівнів, а й установи додаткового виховання і освіти, клуби за місцем проживання, центри та заклади для молоді і так далі. Діти - наше майбутнє. Виховання високої моральності і моралі в молодому поколінні на основі їхніх інтересів, є запорука благополуччя і успіху всього Держави.
В 2021 році День молодіжних і дитячих громадських організацій України припадає на 27 червня.
Go to top