Календар подій

День Військово-Морських Сил Збройних Сил України

den vijskovo morskih sil ukraini

День Військово-Морських Сил Збройних Сил України — професійне свято військовослужбовців і працівників Військово-Морських Сил Збройних Сил України. З 2015 року відзначається в першу неділю липня відповідно до Указу Президента України № 331/2015 від 12 червня 2015 р. Свято було встановлено в Україні «…ураховуючи значення Військово-Морських Сил Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави».

Україна — морська держава, і Військово-Морські Сили Збройних Сил України є основним інструментом її захисту з морського напрямку.

Вперше День ВМС України був відзначений у Севастополі 1 серпня 1997 року. В цей день на колишніх кораблях Чорноморського флоту ВМФ СРСР, що перейшли до складу ВМС України, були урочисто підняті військово-морські прапори України. День ВМС ЗС України був установлений на прохання Військової Ради Військово-Морських Сил, на честь перших широкомасштабних навчань українського військового флоту «Море-96» (30 липня – 1 серпня 1996 р.), Указом Президента від 17 серпня 1996 року.

Військово-морські сили Збройних сил України — вид збройних сил України, призначений для захисту суверенітету і державних інтересів України на морі, розгрому угруповань ВМС противника у визначених військово-морських зонах самостійно та у взаємодії з іншими видами Збройних сил України, сприяння Сухопутним військам Збройних сил України на приморському напрямку.

Святкування Дня Військово-морських Сил Збройних Сил України проводилося на головній базі флоту в місті Севастополі та в місцях базування і дислокації сил. Нині, у зв’язку з російською окупацією Криму, штаб ВМС України знаходиться в Одесі. В цей день на Морському вокзалі Одеси зазвичай проходить ритуал підняття Військово-Морського прапора, прапорів розцвічування на кораблях Військово-Морських Сил Збройних Сил України та церемонія нагородження військовослужбовців ВМС ЗСУ.

Go to top