Календар подій

До 50-річчя сучасного українського письменника Сергія Володимировича Гридіна

sergij grydin

 

«Найважче, як на мене, писати книжки саме для підлітків.

Дитячі книжки простіше писати, бо всі ми колись були дітьми і пам'ятаємо себе якраз у дитячому віці.

А підлітки змінюються весь час і змінюються із часом. І тому писати підліткові книжки найважче».

Сергій Гридін

 

Сергій Володимирович Гридін народився 8 липня 1971 року в місті Здолбунів Рівненської області.

У 1985 році його батька відправили у відрядження до Монголії, куди переїхала вся родина і проживала там два роки. Згодом сім’я повернулась у рідний Здолбунів.

Після повернення на Україну у 1988 р. закінчив Здолбунівську середню школу, а у 1994 р. — економічний факультет Рівненського інституту інженерів водного господарства. У 2014 р. мобілізований до українського війська. Після повернення із зони АТО працював заступником голови Здолбунівської райдержадміністрації.

Працює директором Здолбунівської міжрайонної виконавчої дирекції фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Директор рівненського фестивалю «Дивокрай».

Літературна діяльність стала для Сергія Гридіна захоплюючим хобі. Після однієї з перевірок на роботі  він вирішив відірватися від реальності та почав писати першу історію про Федька.У творчому доробку автора пригодницькі повісті для молодших школярів, реалістичні оповідання, повісті для підлітків і дорослих читачів.

Сергій Гридін опублікував цикл творів про пригоди Сашка та Петрика: «Федько, прибулець з інтернету», «Федько у віртуальному місті» та «Федько у пошуках чупакабри». Крім того, він створив низку оповідань для підлітків, з-поміж них «Відчайдушні», «Не такий», «Незрозумілі», «Не ангел», «І паралельні перетинаються» та «Дорослі зненацька». Також письменник підготував кілька творів для дорослих читачів: «Сапери», «Віраж» та «Чужий».

Оповідання виходили у збірках «Мама по скайпу», «Така любов», «Любов така», «10 історій для хлопців», до серії «Теплі історії», «19 різдвяних історій», «І це теж зробила вона».

Книжка «Федько у пошуках чупакабри» потрапила до «довгого списку» премії «Дитяча Книга року ВВС – 2012». Повість «Не такий» – у короткому списку «Дитяча Книга року ВВС», книжку також відзначено як «Кращу книгу Рівненщини» у номінаціях «Краще видання для дітей» (2013 h/) та «Краще видання для юнацтва та молоді» (2015 h/). Лауреат конкурсу столичної Спілки письменників на найкращу книгу року «Глиняний кіт».

 

1

Go to top