Календар подій

60 років від дня народження Жана-Крістофа Ґранже (1961), сучасного французького письменника і сценариста.

granje

 

Жан-Крістоф Ґранже — французький письменник, журналіст, автор коміксів та сценарист. Він працює у незвичному як для француза жанрі — трилер, завдяки чому зробив собі ім'я та здобув популярність у Сполучених Штатах. Тривалий час як журналіст-фрилансер співпрацював з багатьма відомими періодичними виданнями.

Народився 15 липня 1961 р. в Парижі.  Здобувши освіту в Сорбонні, він влаштувався працювати копірайтером, а у вільний час займався літературною діяльністю. У 1989 році у 28-річному віці він став відомим міжнародним кореспондентом, який працював для таких журналів як Paris Match, Sunday Times та National Geographic. Згодом Ґранже почав працювати фрилансером у своїй власній компанії L & G і самостійно оплачував свої подорожі. Написані ним репортажі з різних країн світу стали важливим джерелом натхнення і основою для його подальших літературних творів. Саме в цей період він отримав дві головні нагороди у світі журналістики: премію Рейтер (1991 р.) і премію World Press (1992 р.).

Свою першу книгу «Політ лелек» Ґранже присвятив дружині. Другий роман «Багряні ріки», опублікований у 1998 році, став досить популярним. У 2000 році цей твір був екранізований Матьє Касовицем (стрічка «Багряні ріки»). До того ж автором сценарію був сам Ґранже. Незабаром з'явився сіквел «Багряні ріки — 2», але він виявився не настільки вдалим, як перший фільм ( автор роману не брав у ньому участі, а як сценарист виступив Люк Бессон ). 2018 року Жан-Крістоф Ґранже написав сценарій для телесеріалу «Багряні ріки».

Роман «Лонтано» Ґранже присвятив своїм донькам. У подальші роки письменник створив ще декілька романів, написав сценарій до фільму «Відок» й текст до коміксу «Прокляття Зенера». З кінця 90-х років Ґранже остаточно покинув журналістську діяльність і зосередився на написанні творів. Майже всі твори Ґранже або вже екранізовані, або знаходяться у стані підготовки до екранізації. Зокрема, за романом «Імперія вовків» кіностудіями Гомон і ТФ-1 було знято однойменний фільм, а у 2006 році — фільм «Братство каменя» (іноді переклададається, як «Братерство каменю»). Книги Ґранже перекладено багатьма мовами. Вони видані в більш ніж 30 країнах. За право зняти за ними кінофільми змагаються провідні кіностудії Америки та Європи

 В останні роки Ґранже  багато працює над кіносценаріями, а також експериментує з різними жанрами - зокрема, трилерами та містикою. Своє натхнення він знаходить в поїздках. Вони підкидають Ґранже ідеї сюжетів. На даний момент екранізовано п'ять книг автора.

Нова книга Жана Крістофа Ґранже вийшла в 2020 році під назвою «Земля Мертвих».

0001

 

Go to top