Календар подій

415 років від дня народження Гарменсзона ван Рейна Рембрандта (1606–1669), нідерландського художника, гравера, представника золотого століття голландського живопису

rembrant

«Мистецтво Рембрандта – одна з найвеличніших вершин людського духа.

Його ім'я стоїть поряд з іменами Дюрера і Шекспіра, Сервантеса і Данте»

Ольга Воронова.

Рембрандт Гарменсзон ван Рейн – нідерландський художник, гравер, великий майстер світлотіні, найбільший представник золотого століття голландського живопису.

Рембрандт Гарменсзон («син Гарменса») ван Рейн народився 15 липня 1606 року в багатодітній родині заможного власника млина в Лейдені. З чотирьох років юний Рембрандт відвідував престижну латинську школу при Лейденському університеті, у якій найбільший інтерес проявляв до живопису. У 13 років його віддали вчитися образотворчому мистецтву до лейденського історичного живописця Якоба ван Сванбурха. У 1623 році Рембрандт продовжив художнє навчання в Амстердамі у майстра історичного живопису Пітера Ластмана, який пройшов стажування в Італії та спеціалізувався на історичних, міфологічних і біблійних сюжетах.

1627 року Рембрандт повернувся до рідного міста й разом з товаришем Яном Лівенсом влаштував власну майстерню на даху батьківського дому. У 1631 р. Рембрандт переїхав в Амстердам. В Амстердамі він створив багато портретів. У творчості того часу присутні релігійні сюжети («Пророк Єремія» ,«Воздвиження хреста», «Зняття Христа з хреста»).

Груповий портрет «Урок анатомії доктора Тюльпа» (1632 р.) приніс художнику успіх. 1634 року Рембрандт узяв шлюб із Саскією ван Ейленбюрх, дочкою бургомістра міста Леуварден. Завдяки вдалому шлюбу художник увійшов до кола заможних людей. Тепер Рембрандт ледь встигав писати портрети. Саскія часто фігурує в рембрандтівского творах цього періоду. У цей період з'явилося і декілька його шедеврів («Автопортрет з Саскією на своїх колінах», «Портрет Саскії», «Рембрандт з його дружиною», «Саскія ван Ейленбурх у дівуванні» ). У 1642 р. Саскія померла. Від семирічного шлюбу в них було четверо дітей, з яких тільки один син, Тітюс, пережив свою матір.nichna varta

У 1642 році Рембрандт отримав зsakciya floraамовлення на груповий портрет амстердамських мушкетерів для нової будівлі Стрілецького товариства ( «Нічна Варта» ).У 1645 році він створює картину «Святе сімейство», яка зберігається сьогодні в Ермітажі (Санкт-Петербург).

Через деякий час після смерті дружини багато галасу створив роман митця з коханкою Гертьє Діркс. Справа дійшла до суду і нового скандалу. Взяти новий шлюб художнику заважав заповіт першої дружини, яка забороняла користуватися своїм майном якщо відбудеться другий шлюб. Це стало перешкодою і для шлюбу з 20-літньою служницею Гендрік'є Стофельс. Під час роману художник створив багато портретів коханки, які стали вершиною творів митця («Гендрік'є», «Гендрік'є входить у воду», «Купання Вірсавії»). Гендрік'є народила Рембрандту дочку Корнелію і прожила з ним 10 років. Життя художника цих останніх років - низка трагічних обставин, борги, банкрутство і опис майна.

Художник пише кілька своїх автопортретів. Останній «Великий автопортрет» (1652 р.) належить до найвідоміших шедеврів у світовій живопису. До середини 1660-х років Рембрандт завершує свій найпроникливіший витвір – «Повернення блудного сина».

1663 року померла Гендрік'є. В 1668 році помер син Тітус. Останньою втіхою старого стала 14-річна дочка Корнелія, яку назвали на честь матері Рембрандта.

Помер художник 4 жовтня 1669 року.

Рембрандт виступив новатором у багатьох жанрах. Він писав портрети, натюрморти, пейзажі, жанрові сцени, картина на історичні, біблійні, міфологічні теми. Рембрандт писав в досить оригінальній манері, починаючи з заднього плану. Більшість художників спочатку працюють над переднім планом або охоплюють все полотно цілком. Однією з ранніх інновацій Рембрандта стало нанесення подряпин гострим кінцем рукоятки кисті по просохлій фарбі. Такий прийом використовувався в основному в портретах при роботі над волоссям. Спадок художника близько 600 картин, 300 офортів, 2000 малюнків. Продовж творчого життя майстер написав близько 60 автопортретів. Художня спадщина Рембрандта відрізняється виключним жанровим різноманіттям.Художник зумів втілити у своїх творах весь спектр людських переживань , які до нього не зображувалися іншими художниками епохи Відродження.

0001
0002
0003

Go to top