Календар подій

155-річчя від дня народження Беатрікс Поттер (1866-1943), англійської дитячої письменниці

porterБеатрікс Поттер — англійська дитяча письменниця, художник. Авторка всесвітньо відомої казки про Кролика Пітера. Найбільш відома як авторка таких творів, як: «Казка про Кролика Пітера», «Мишеня Джонні і його друзі», «Бельчонок Тресс і його друзі», «Ухті-Тухта» і «Золота книга кролика Пітера».

Беатрікс Поттер народилась 28 липня 1866 року в будинку на Болтон Гарденс, Південний Кенсінгтон, Лондон. Народившись у привілейованій родині, Поттер отримала освіту від гувернанток і була ізольована від інших дітей. Беатрікс мала багато домашніх тварин. В її кімнаті мешкали жаби, миші, їжак, тритон Ісаак Ньютон і навіть кажан. Деякі з них довго не жили в домашніх умовах. Проте Беатрікс детально вивчала їх зовнішність та побудову.Вона часто відпочивала у Шотландії, в Озерному краї, де вона закохалася у ландшафт, флору і фауну, уважно спостерігала за ними та перемальовувала. Беатрікс Поттер також багато читала. Серед її читань були історії Марії Еджворт, романи сера Уолтера Скотта Уеверлі та «Пригоди Аліси в країні чудес» . Беатрікс Поттер написала щоденник, в якому вона використовувала секретний код для запису щоденних думок і спостережень.Щоденник був розшифрований та опублікований в 1966 році.

З віком потяг до природничих наук лише посилювався, проте батьки відраджували молоду жінку від отримання вищої освіти. Це не завадило їй заглибитись у вивчення грибів та лишайників і навіть створити повноцінну наукову роботу, наповнену власними ілюстраціями, яка була представлена науковому товариству її дядьком. Лондонське королівське товариство відмовлялось публікувати її наукові роботи. Декілька разів вона читала лекції у Лондонській школі економіки.  Поттер була першою, хто припустив, що лишайники є результатом симбіозу між грибами та водоростями. На той час, єдиним шляхом запису мікроскопічних зображень було їх малювання.

Перша книга Беатрікс Поттер була написана в 1902 році і називалася «Казка про Кролика Пітера». Цей твір письменниця присвятила своєму коханому кролику, якого всюди водила з собою. Кролик Пітер з'явився і у наступній історії Беатрікс «Казка про Білку Наткін» (1903 р.). Популярність цих та інших книжок була такою, що Беатрікс стала фінансово незалежною. Друга по популярності книга письменниці називається «Ухті-Тухта».

Загалом, Поттер написала 23 дитячі книжки. Частково вони були популярними через якість їх ілюстрацій.

Через поганий зір у 1920 році вона перестала писати. «Казка про Порося Робінзона» була опублікована у 1930 році; хоча її рукопис було створено задовго до цього.

Завдяки прибуткам від продажу книг, вона стала фінансово незалежною і змогла купити ферму «Гілл Топ» в Озерному краї. Згодом вона збільшила свою власність, купуючи землі навколо. У 47 років вона вийшла заміж за Вільяма Гіліса, місцевого адвоката, який став фермером та селекціонером овець. Беатрікс продовжувала писати та ілюструвати дитячі книги. Поттер померла 22 грудня 1943 року. Вона залишила майже все своє майно Національному фонду.

Її книги продовжують продавати по всьому світу, різними мовами. За мотивами казок Беатрікс були зняті фільми, зроблені анімації, і навіть поставлений балет.

0001

Go to top