Календар подій

День безпеки пацієнтів

bezpekapacientivЗгідно з Указом Президента № 648/2019 від 4 вересня 2019 року, День безпеки пацієнтів проводитиметься щорічно 17 вересня.

У документі зазначається, що рішення було ухвалене, «визнаючи забезпечення безпеки пацієнтів одним із важливих елементів надання якісної медичної допомоги та підтримуючи рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я».

У травні 2019 року на засіданні Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я держави-члени взяли на себе зобов'язання визнавати безпеку пацієнтів як одне з пріоритетних завдань охорони здоров'я і вжити усі необхідні дії для зменшення шкоди, що завдається пацієнтам в медичних установах. Окрім того, Всесвітня асамблея охорони здоров'я схвалила встановлення Всесвітнього дня забезпечення безпеки пацієнтів, що буде відзначатись 17 вересня. Основною метою Всесвітнього дня безпеки пацієнтів є підвищення глобальної обізнаності про безпеку пацієнтів і заохочення глобальної солідарності та дії.

Як зазначають у ВООЗ, заподіяння шкоди пацієнтам є однією з провідних причин смертності та інвалідності в світі. Щорічно в стаціонарних медичних установах країн з низьким і середнім рівнями доходу відбувається 134 мільйони несприятливих подій, які стають супутніми чинниками 2,6 мільйона випадків смерті, а в країнах з високим рівнем доходу шкода при наданні стаціонарної допомоги наноситься кожному десятому пацієнту.

В цей день вся світова спільнота, всі, хто рано чи пізно стане пацієнтом відзначають цей день заради більш безпечної системи охорони здоров’я. Українські науковці, експерти, проводять дослідження з безпеки пацієнтів та безпеки медичної допомоги, спостерігають за зростанням госпітальної та післяопераційної летальності, як критеріїв неблагополуччя з безпекою пацієнтів.

Go to top