Календар подій

130 років від дня народження Фраєрмана Рувіма Ісайовича (1891-1972), радянського письменника.

fraermanРувім Ісайович Фраєрман - радянський дитячий письменник і журналіст.

Рувім Ісайович Фраєрман народився 22 вересня 1891 року в Могильові в скромній по достатку єврейській родині. Ще в шкільні роки в хлопчика помічали зачатки літературного таланту, а його публічний віршований дебют відбувся під час навчання в Могильовському реальному училищі — в журналі, який мав назву «Праця учня».

З 1916 року Рувім Фраєрман  студент Харківського технологічного інституту. Після третього курсу його для проходження виробничої практики відправляють на Далекий Схід, де Рувіма і застають події  громадянської війни. Рувім Ісайович тісно пов'язаний з революційною молоддю і робочими далекосхідних міст. У Ніколаєвську він вступив до лав амурських партизанів, співпрацював з газетою «Червоний клич», потім був призначений комісаром партизанського загону.

Його враження про той період життя згодом послужили матеріалом для таких творів, як «Огнівка», «Крізь білий вітер», «Васька-гіляк», «На Амурі».

Як і всякий літератор того часу, Рувім Ісайович пройшов школу газетної справи. У 1921 р приїхав в Москву. У 1924 році тут була видана перша повість Фраєрмана «Васька-гіляк». Слідом за нею виходять і інші книги - «Друга весна» - перший твір письменника для дітей, «Нікічен», «Шпигун»

У роки Другої світової  війни Фраєрман вступає до лав народного ополчення, бере участь в боях, працює в армійській газеті. Післявоєнна творчість Фраєрмана звернуто, в основному, до дітей та підлітків.

1939 рік - опубліковано твір «Дика собака Дінго, або Повість про перше кохання», що стало візитною карткою автора. У 1962 році за мотивами книги було знято художній фільм, а в 1971 році поставлений радіоспектакль.

Фраєрман започаткував дослідження творчості Гайдара своєю збіркою статей «Життя і творчість А. П. Гайдара» (1951 р.), а також книгою-нарисом «Улюблений письменник дітей» (1964 р.).

У 1953 році виходить збірка перероблених для дітей китайських народних казок «Бажаний квітка». У 1963 році виходить роман «Золота Волошка».

 У 1966 році вийшов у світ збірка нарисів і оповідань на морально-етичні теми «Випробування душі», адресований підліткам.

27 березня 1972 року Р. І. Фраєрман помер в Москві.

0001

Go to top