Календар подій

85 років від дня народження Едварда Станіславовича Радзінського (1936), російського письменника, драматурга, телеведучого та сценариста

radzinckuy

 

 

Едвард Станіславович Радзінський  — російський письменник, драматург, телеведучий та сценарист. Передусім він є відомим своїми біографічними дослідженнями.

Едвард Радзінський народився в сім'ї драматурга Станіслава Радзінського. Він благополучно закінчив школу. Захоплювався спортом, особливо легкою атлетикою, плаванням і футболом.

Закінчив Московський історико-архівний інститут. У 1958 році на сцені Московського театру юного глядача була поставлена перша п'єса письменника - «Мрія моя ... Індія».

Широка популярність прийшла до Радзінського після того, як Анатолій Ефрос поставив у Театрі імені Ленінського Комсомолу його п'єсу «104 сторінки про любов». Ця драма лягла в основу фільму «Ще раз про любов» з Тетяною Дороніною і Олександром Лазарєвим. З цього моменту практично всі п'єси Едварда Радзинського отримували популярність. Їх часто ставили в театрах Росії і за кордоном. Вистави за п'єсами Радзинського з захопленням сприймалися глядачем, незалежно від жанру. Були створені «Бесіди з Сократом», «Звабник Колобашкін», «Турбаза», «Трохи про жінку», «Продовження Дон-Жуана», «Театр часів Нерона і Сенеки» і багато інших.

Також письменник працював для кіно, у вісімдесяті роки почав працювати на телебаченні в жанрі телерозповідей. З середини 80-х рр. оглушливий успіх завоювали передачі «Загадки історії» за участю самого Едварда Радзинського.

У дев'яності роки Радзінський почав писати прозові твори про великих особистостей. Вважається одним з видних представників жанру фолк-хісторі. Його книги «Сталін» і роман про Миколу II і Олександра II стали бестселерами в усьому світі. Його роман «Сталін: життя і смерть» не поступається за популярністю попереднім. Вистави за його історичної трилогії «Лунін», «Бесіди з Сократом» і «Театр часів Нерона і Сенеки» були поставлені в театрах різних країн. Головними героями його книг стали Микола II, Распутін, Сталін, Іван Грозний, Шатобріан, Моцарт, Сократ, Олександр II … Трактування образів світових знаменитостей і їх роль в історії настільки відрізняється від загальноприйнятих азбучних істин, що викликає далеко не однозначну реакцію читачів. 

В останні роки зміцнив свою популярність як автор популярних історико-публіцистичних книг про трагічні періодах російської та світової історії, про великі історичні особистості. Ці книги надруковані в найбільших світових видавництвах: Double Day, Simon and Schuster, Bertelsman, Mondadory, Norsted, WSOY, NHK, Hodder and Stoughton, перекладені англійською, французькою, німецькою, італійською, іспанською, португальською, грецькою, данською, польською, фінською, шведською, івритом та іншими мовами.

З 1994 року Е. Радзинський активно співробітничає з телебаченням. Він веде авторські цикли ряду телепередач – «Загадки історії» та інші, - називаючи їх, перш за все, просвітницькими.

Співголова Літературної академії – жюрі Національної премії «Велика книга».Академік Російської академії телебачення ТЕФІ

У вересні 2020 року запустив власний YouTube-канал, де розповідає про історію і театр, в лютому 2021 року канал набрав 100 тисяч передплатників і отримав срібну кнопку YouTube.

0001
0002

Go to top