Календар подій

65 років від дня народження Дідківського Володимира Іванович (1956), поета, гумориста, байкаря

"... Якщо поети - сіль землі,
didkivckiu                  Сатирики, напевно, - перець"
                            Володимир Дідківський

 

 

Дідківський Володимир Іванович – член Національної спілки письменників України, лауреат міської літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького, лауреат Київської обласної літературної премії ім. Г.Косинки. Володимир Дідківський належить до кагорти відомих гумористів України.

Народився 29 вересня 1956 року в с. Зрайки Володарського району Київської області. У 1972 році закінчив Зрайківську восьмирічну школу і продовжив навчання в Рудосільській середній школі. У 1978 році закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту.

З 1978 р. до 1983 р. працював вчителем і директором Зрайківської восьмирічної школи. З 1983 р. до 1986 р. – на посаді голови виконкому Зрайківської сільської ради.

Зараз живе у Білій Церкві, вчителює: викладає в загальноосвітній школі №15 українську мову та літературу. Весь свій вільний час присвячує написанню творів. Гумор та сатира Володимира Дідківського друкуються в місцевих, обласних, всеукраїнських періодичних виданнях, звучать на радіо.

З 1998 року – активний член Всеукраїнського літературно-мистецького об’єднання «Радосинь».У 2000 році став членом Національної спілки письменників України.

Володимир Дідківський є автором поетичних збірок сатири та гумору: «Всім по шматочку»(1997), «Ярмо»(1999), «Дзвін» (2001), «Лісова гімназія»(2003), «Аби не гірше!»(2007), «Став учитель депутатом» (2014) «Чужа вишня» (2016), «Люстрація» (2016), «Реформатори» (2020) та збірки інтимної лірики «Замріяна голубінь» (2014).

У 2002 році за книжку «Дзвін» Володимиру Івановичу присуджено міську літературно-мистецьку премію імені Івана Нечуя-Левицького. З 2002 року керує літературною студією «Золотий передзвін» в БЗШ №15.

З 2003 р. до 2006 р. був керівником літературно-мистецької майстерні працівників освіти і науки та літературної студії на базі факультету лінгвістики БНАУ.

З 2006 року керує літературною студією «Веселики» при Білоцерківській гімназії №1 та літературною студією «Озерця дитинства» при Білоцерківській центральній районній бібліотеці.

З 2010 року керує літературною студією «Рожевий ранок», яка діє при Білоцерківській центральній бібліотеці для дітей.

У 2014 році Володимир Іванович став лауреатом Київської обласної літературної премії ім. Г.Косинки за книгу «Став учитель депутатом».

ХТО МИ?

Є ріка – немає броду!

Люди є – нема народу!

Мати є – немає сина!

Є земля – без Батьківщини!

Є язик – немає мови!

В балачках – відсутнє слово!

Гроші є – немає міри!

Церква є – немає віри!

Небо є – немає Храму!

Маєм стид –

не «ймемо сраму»!

Тіло є – душі немає!

Пекло є – немає раю!

Є мета – нема Месії!

Сонце є – але не гріє!

Воля є – немає долі!

Сієм льон – а ходим голі!

Є краса – але огидно!

Безліч «Я», а «Нас» –

не видно!

«Нас» – немає і не чути!

Пам’ять є – забули Крути!..

Звідси думка випливає:

Чи ми є, чи нас немає?!

А Небесна Сотня лине

В чисте небо журавлине!..

Володимир Дідківський

0001

Go to top