Календар подій

Всесвітній день пошти

den pochtu

 

Всесвітній день пошти — одне зі щорічних міжнародних свят, встановлене Всесвітнім поштовим союзом (ВПС) у 1969 році.Відзначається щорічно 9 жовтня. Всесвітній день пошти включений до переліку Міжнародних днів Організації Об'єднаних Націй з метою сприяти популяризації і розвитку поштового обслуговування в світі, підвищення рівня обізнаності про щоденну роль пошти для людей та бізнесу.

Саме цього дня 1874 року в столиці Швейцарії Берні був заснований Всесвітній поштовий союз (ВПС) – одна з найстаріших і найбільш представницьких міжнародних і міжурядових організацій, що має статус спеціалізованого закладу при ООН.

На сьогодні ВПС є головним форумом для співробітництва між поштовими службами, він допомагає забезпечити універсальну мережу сучасних поштових продуктів і послуг; виконує консультативну і посередницьку роль. ВПС установлює правила міжнародного поштового обміну, надає рекомендації щодо стимулювання росту поштових об’ємів, а також з підвищення якості обслуговування клієнтів. Нині членами ВПС є 192 країни, в тому числі і Україна, яка приєдналася до поштового союзу у 1947 році і представлена там «Укрпоштою».

Щороку понад 150 країн світу проводять різні заходи: філателістичні виставки, виставки плакатів, випуски нових марок і їх спеціальні гасіння. У поштових відділеннях, центрах і музеях проходять дні відкритих дверей, конференції, семінари та практикуми, а також культурні, спортивні та інші розважальні заходи. У Всесвітній день пошти відзначаються переможці щорічного Міжнародного конкурсу листів молоді, який проводиться для молодих людей світу, віком до 15 років з 1971 року за певною темою. Країна — член ВПС організовує конкурси на національному рівні за підтримки своєї національної пошти. Вибирається національний переможець, лист якого направляється на міжнародний турнір, який проводить ВПС. Міжнародне журі, обране Міжнародним бюро ВПС, розглядає листи та вибирає переможців.

Сучасна пошта в багатьох промислово-розвинених державах активно працює в секторі логістики, поштово-банківських послуг, каталожної торгівлі та прямої поштової розсилки, активно розвиває інформаційні технології, гібридну пошту і електронну комерцію.

Go to top