Календар подій

День художника

dnem hudozhnykaДень художника — професійне свято України. Відзначається щорічно у другу неділю жовтня. Свято встановлено в Україні «…ураховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості та на підтримку ініціативи Спілки художників України…» згідно з Указом Президента України «Про День художника» від 9 жовтня 1998 року № 1132/98. В 2021 році День художника України припадає на 10 жовтня.

У переносному значенні художник — будь-який митець (поет, прозаїк, композитор тощо), який талановито використовує у своїй творчості художні засоби. Художники займаються вираженням ідей, думок і почуттів найрізноманітнішими способами.

Українським майстрам пензля і різця належать твори, які стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва. Сьогодні українські художники яскраво демонструють самобутність нашого мистецтва, професійну досконалість та глибинне відчуття національної своєрідності. Роботи визнаних класиків українського живопису — Миколи Глущенка, Віктора Зарецького, Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі, Олександра Гнилицького, Олександра Ройтбурда, Анатолія Криволапа, Сергія Животкова, Василя Цаголова — відомі й шановані далеко за межами України.

В цей день говорять про роль образотворчого мистецтва в культурному розвитку людства, оцінюють твори митців. До Дня художника України в останні роки у різних виставкових залах та музеях України було приурочено проведення виставок творів образотворчого мистецтва.

Цікаві факти про художників:

  • У 1937 році картини Марії Приймаченко виставлялися в якості експозиції в Парижі. Пабло Пікассо відзначив, що, якби Марія Приймаченко проживала у Франції, то могла б стати значно відомішою, аніж він сам.
  • Катерина Білокур сама робила пензлі — вибирала з котячого хвоста волосини однакової довжин.І користувалась ними навіть тоді, коли могла дозволити собі будь-які професійні засоби для малювання.
  • За своє неспокійне життя Вінсент Ван Гог побував не в одній психіатричної лікарні з діагнозами від шизофренії до маніакально-депресивного психозу. Його найбільш знаменита картина «Зоряна ніч» була написана в 1889 році в лікарні в містечку Сан-Ремі.
  • Повне ім'я Пікассо складається з 23 слів: Пабло-Дієго-Хосе-Франсіско де Паула Хуан-Непомусено Марія де лос Ремедіос-Чипріано-де-ла Сантісіма-Тринідад-Мартир-Патрісіо-Клито-Руїс-і-Пікассо. Сам Пікассо вважається найвідомішим художником у світі.
  • На те, щоб намалювати вуста «Мона Лізи», Леонардо да Вінчі витратив майже 12 років. Леонардо да Вінчі не залишив жодного автопортрету, який би міг йому бути однозначно приписаний.
  • Іван Марчук є членом «Золотої гільдії» Міжнародної академії сучасного мистецтва у Римі, внесений до британського рейтингу «Сто геніїв сучасності». У червні 2021 року картина художника «Золота ніч», була продана за 96,8 тис. доларів. На сьогодні це найвища вартість картини українського художника.
  • Серед великих художників дуже багато лівшів – більше, ніж в інших професіях. До слова, да Вінчі однаково добре володів як лівою, так і правою руками.
  • Одним з найбільш ексцентричних художників можна назвати Сальвадора Далі. Він любив шокувати людей. А одного разу він заявився на виставку у водолазному костюмі.
Go to top