Календар подій

Міжнародний день із зменшення небезпеки стихійних лих

nebezpeka luh13 жовтняМіжнародний день із зменшення небезпеки стихійних лих, який  був встановлений Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй в цілях підвищення обізнаності про необхідні заходи для зниження небезпеки лих. Протягом 25 років Міжнародний день зменшення небезпеки лих був основною подією глобальної обізнаності, щоб визнати прогрес та заохочувати подальші зусилля по створенню спільнот та країн, що живуть під час стихійних лих.

Міжнародний день зі зменшення небезпеки лих був заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 22 грудня 1989 року в рамках Міжнародного десятиліття зі зменшення небезпеки стихійних лих (1990–1999 рр.).

21 грудня 2009 року Генеральна Асамблея в своїй резолюції 64/200 ухвалила проголосити 13 жовтня датою святкування Дня.

На третій Всесвітній конференції зі зменшення небезпеки лих  в Японії у березні 2015 року було підкреслено, що стихійні лиха приносять смерть, руйнування і викликають соціальні та економічні потрясіння в першу чергу на місцевому рівні. Щорічно мільйони людей змушені залишати рідні місця в результаті стихійних лих. У 2014 році переміщеними особами стали 19,3 мільйона чоловік. В результаті стихійних лих країни змушені скорочувати ресурси, асигновані на програми з вирішення завдань сталого розвитку.

Стихійне лихо – екстремальне явище природи катастрофічного характеру, що приводить до раптового порушення нормальної діяльності людей. Характерними рисами стихійного лиха є його непередбачливість і неможливість своєчасного попередження. Від стихійних лих - ураганів, повеней, цунамі, землетрусів, смерчів, пожеж, виверження вулканів, посух, снігових лавин, зсувів ґрунту тощо, щороку страждають понад чверть мільярда людей.

Міжнародна стратегія по зменшенню небезпеки стихійних лих переслідує, перш за все, мету доведення до відома широкої громадськості важливості завдання запобігання та проведення роз'яснювальної роботи серед населення і громад, які найбільш схильні до небезпеки стати жертвою стихійних, екологічних та техногенних лих, відносно доступних засобів щодо запобігання переростання небезпек в катастрофи.

За останні 20 років жертвами природних катаклізмів стали 1,3 млн осіб, а 4,4 млрд отримали каліцтва, втратили дах над головою або були змушені шукати притулок в інших місцях. При цьому економічні збитки від стихійних лих,зросли в два з половиною рази і становить 2,9 трлн дол.

Серед надзвичайних ситуацій природного походження в Україні найчастіше трапляються: зсуви, обвали та просадки земної поверхні; зливи, урагани, сильні снігопади, сильний град, ожеледь; повені, паводки, підвищення рівня ґрунтових вод та ін.

Go to top