Календар подій

Всесвітній день Землі

 У всьому світі 20 березня, з ініціативи ООН, святкується Всесвітній День Землі.

 Дата 20 березня була вибрана і офіційно затверджена в 1971 році Організацією Об`єднаних Націй для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її оновлення.

 У зверненні ООН говориться: «День Землі — це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їх спільного дому, відчути нашу всеземну спільність і взаємну залежність один від одного».

 День Землі веде свою історію від Дня Дерева, присвяченого озелененню. Засновником цього Дня вважається відомий американський громадський діяч Джон Мортон, який у 1840-х роках розгорнув кампанію з посадки дерев і чагарників, в рамках програми дбайливого ставлення до навколишнього середовища кожного громадянина країни. А ставши секретарем Території Небраска, в 1872 році він запропонував встановити день, який буде присвячений озелененню. Так з'явився День дерева, який відразу ж став дуже популярний. Протягом першого Дня жителі штату висадили близько мільйона дерев, і незабаром їх ініціатива переросла в громадський рух. Починаючи з 1970 року, сенс свята розширився до загальної ідеї охорони навколишнього середовища, і з'явилася нова назва — День Землі, який став загальнонаціональним. У 1971 році ООН офіційно прийняла це свято, і згодом він став всесвітнім, з кожним роком отримуючи все більш широку міжнародну підтримку.

 До Дня Землі приурочується ще одна щорічна подія - голос Дзвонів Миру, який вперше був встановлений в Нью-Йорку, в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у 1954-му році. Перший Дзвін Миру (Peace Bell) був відлитий в 1954 році в знак пам'яті про трагедію японських міст, які пережили ядерне бомбардування. Він відлитий з монет, зібраних дітьми всіх континентів, у нього також вплавлені ордена і медалі, інші почесні знаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні говорить: «Хай живе загальний мир у всьому світі». Дзвін став своєрідним символом глобальної солідарності і став встановлюватися в багатьох великих містах і країнах по всій Землі— Японії (1954), Німеччині, Польщі, Туреччині (1989), Мексиці (1990), Австралії (1992), Монголії (1993), Канаді (1996), Бразилії (1997), Аргентині (1998), Еквадорі (1999), Узбекистані (2003) та інших країнах.

 За традицією, щорічно в рамках Дня Землі в переважній більшості країн неодмінно прийнято в перебігу однієї хвилини дзвонити в Дзвін Миру, який є символом мирного життя, дружби і солідарності всіх народів, і закликом до дії в ім'я збереження культури і кращих досягнень людства. І сенс цієї церемонії в тому, щоб протягом цієї хвилини, люди подумали про те, як зберегти нашу прекрасну планету, як покращити життя на ній, відчути себе жителями і частиною Землі.

 Ми прийшли на цю землю, щоб жити, працювати, розвиватися, творити. Але ніколи не забуваймо про те, що кожен із нас і всі ми разом узяті — невід’ємна частинка матінки — природи. Без неї ми ніщо, бо обійтися ніхто з нас не може ані без води, ані без повітря, ані без Сонця, ані без її щедрих дарів, якими вона нас годує. І не можемо ми протистояти її силі, особливо коли вирують природні стихії. Можливо саме тоді людина і відчуває свою слабкість і нестримну силу природи.

 Та світ навколо нас такий чарівний, таких квітучий і радісний, що людині тільки б захоплюватись ним та берегти цю чудову і неповторну красу, та життя нас заставляє замислитись, бо не все так добре, якби хотілося. Людська діяльність багато знищує природних ресурсів, нищить бездумно свою Землю і може настати незабаром такий час, коли природа стане проти людей, щоб людство задумалось, що наша Земля жива, що вона вимагає до себе кращого ставлення і накаже людей.

 То щоб цього не сталося, треба вже сьогодні задуматись над своєю діяльність і навчитися жити на планеті в гармонії з природою, не тільки споглядати її красу і користуватись її благами, але й дбати про її цілісність і непорушність. Відчувати її потреби, прислухатись про що співає Земля.

Отож, врятувати Землю можна, якщо кожен з нас:

— прибиратиме сміття після відпочинку в лісі, біля водойми;

— економно витрачатиме воду і папір;

— посадить не менше одного дерева в рік або зробить гарний квітник під вікнами власного дому;

— не використовуватиме косметичні засоби, які тестують на тваринах;

— буде користуватися безпечними для екології транспортом і технікою.

Пам'ятаймо, що Земля — це неоціненний дар, подарований нам природою, це — наш спільний дім, тож берегти її — наш священний обов'язок. 

Краса Землі така велика сила,

Що надихає, радість нам дає,

Легкі і надзвичайно дужі крила.

В красі і щастя, і натхнення є.

Вона облагороджує людину,

І поїть душу, наче джерело.

Таку в природі створює світлину,

Щоб нам приємно й радісно було.

І нам потрібно щиро це любити

Та берегти і ріки, і поля.

В гармонії із цілим світом жити,

Бо в нас на всіх одна, одна Земля.

Надія Красоткіна  

1 (1)
1 (2)
1 (3)
1 (4)

Go to top