Календар подій

100 років від дня народження Валентина Остаповича Речмедіна (1916 – 1986), українського письменника

 Валентин Остапович Речмедін народисвя в селі Андрушівка Вінницьої області, батько його був вчителем.

 В 1934 поці після навчання в Уманському кооперативному технікумі він почав свою кар`єру як журналист в газеті «Молодий Більшовик» у Вінниці. В 1939 працює в газеті «Вільна Україна», а ще пізніше в газеті «Ленінська Молодь» місто Львів.

 З початком Великої Вітчизняної війни В.Речмедін залишається в Україні і стає активним учасником партизанського руху на Вінниччині. В партизанському загоні він редагував газету «Партизанська Правда». Після війни Валентин Речмедін був нагороджений орденом Червоної Зірки.

 Після війни Валентин Остапович переїжджає до Києва, де працює в газетах: «Радянська Україна». «Літературна Україна» (заступник редактора) «Культура і життя» (головний редактор). В журналі «Вітчизна» В.Речмедін працює з 1963 як заступник редактора.

 Речмедін почав писати романи після війни. Його історії були частково засновані на власних подіях періоду війни. Він зажди писав на українській мові, але декілька книг було переведено на російську мову.

 Валентин Речмедін працює переважно в прозі це - повість «На верховині» (1951). роман «Коли закипала кров» (1958), збірка оповідань «Вітер з берегів юності», «Відчинив у світ я двері» (1960), романи «Весняні грози» (1961), «Романтична історія» (1962), «Ходімо зі мною, сину!» (1965), історична повість «Дівчина в терновому вінку» (1967).

Go to top