Зміст статті

                             

СЛАВУТИЧ

Рік заснування – 1987

Загальна площа міста Славутича – 2083 га

Населення – 24441 осіб: дітей до 18 років – 6847 чол.

Середній вік славутичан – 32 роки

Щорічно народжується понад 220 малюків

Thumbnail image

СЛАВУТИЧ – це місто:

  • європейської моделі місцевої демократії;
  • власних народжених традицій;
  • новітньої економіки, конкурентного ринкового середовища;
  • сучасної соціальної інфраструктури;
  • розвинутої системи освіти, культури, спорту, інформації;
  • сприятливе для підростаючого покоління та дружнє до дитини;
  • комфортне для життя, високим рівнем соціальних гарантій, з великим людським інтелектуальним потенціалом;

     У життєдіяльність міста впроваджується Кодекс етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Славутицької територіальної громади, створений за участю славутичан, схвалений на громадських слуханнях, прийнятий та затверджений рішенням Славутицької міської ради від 05.10.2007 р.

Виконавчий комітет Славутицької міської ради:

  • переможець 4-го Міжнародного турніру з якості країн Центральної та Східної Європи в номінації «Малі і середні підприємства» (2008);
  • володар сертифікату EFOM «Визнання досконалості в Європі-5» (2008);
  • переможець 12-го Українського національного конкурсу якості в номінації «Малі та середні підприємства» (2008);
  • чотири роки поспіль – переможець Всеукраїнського конкурсу з благоустрою міст і селищ.

  Thumbnail image   Удовиченко Володимир Петрович – Славутицький міський голова з 1990 року, голова Координаційної ради Фонду сприяння місцевому самоврядуванню України, президент Всеукраїнського громадського об'єднання «Клуб мерів», член правління Асоціації міст України,представник України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, доктор економічних наук, професор, Лауреат державної премії в галузі науки і техніки та Міжнародної премії ім. В. І. Вернадського.

Міська атрибутика

     З метою становлення власних традицій і створення символіки м. Славутича відповідно до ст.22 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рішенням міської ради затверджений опис герба та прапора м. Славутича.

Опис герба міста Славутича

 s 02    Герб за традиційною схемою ілюструє адміністративно-територі­альну приналежність: у верхній частині щита - старий Київський герб. Згідно з геральдичною традицією блакитна фініфть символізує чистоту і бездоганність, чорна - мудрість, обережність і постійність - це риси, які необхідні місту атомної енергетики. Інше тлумачення цих кольорів: чор­ний - спогади про Чорнобильську трагедію, що стала причиною виник­нення міста, блакитний - надія на світле майбутнє. Золота зірка - спроба знайти символ атомної енергетики замість "моделі атома". Вісім її променів - вісім республік, які взяли участь у будівництві міста, її колір означає могутність, силу.

Опис прапора міста Славутича

  Thumbnail image    Прапор міста Славутича має фор­му прямокутника розміром 160 см по горизонталі та 100 см по вертикалі. На полі прапора у лівому верхньому куті на відстані 15 см зверху та 15 см зліва знаходиться зображення герба міста шириною 29 см, висотою 36 см, який обрамлений лінією золотистого кольо­ру шириною в 1 см. Поле прапора поділено на дві частини, верхня (головна частина) висотою 70 см, на якій розміщено герб міста, має малиновий колір, нижня частина висотою 30 см має жовто-золотистий колір.

     Враховуючи практичність, істо­ричність і звичай:

  • малиновий колір - свобода, слава, символ козацької перемоги;
  • жовто-золотистий колір - сонце, багатство, сила і вдача.

     Прапор міста виготовляється із шовкової тканини.

Міські відзнаки

     Славутицькою міською радою затверджені відзнаки громадян за особисті заслуги.

Відзнака "Почесний громадянин міста"

 Thumbnail image    Звання "Почесний громадянин міста" (далі "Почесний громадянин міста") є відзнакою міського голови з метою заохочення громадян за видатні особисті заслуги в будівництві, вирішенні соціальних проблем, розвитку економіки міста, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров'я, гуманітарну та громадську діяльність.

    Нагородження відзнакою "Почесний громадянин міста" проводиться за рішенням міської ради і приймається не менше ніж двома третинами голосів депутатів міської ради, присутніх на сесії. Клопотання про нагородження відзнакою "Почесний громадянин міста" порушується перед радою, виконавчим комітетом. Пропозиції про відзначення можуть бути внесені виконавчими органами, керівниками підприємств, установ, організацій, творчими колективами, об'єднаннями громадян, окремими громадянами.

    Вручення відзнаки "Почесний громадянин міста" проводиться на День міста в обстановці урочистості та широкої гласності. Відзнаку "Почесний громадянин міста", як правило, вручає міський голова.

    Нагородженому відзнакою "Почесний громадянин міста" вручається комплект атрибутів відзнаки:

  • медаль на стрічці малинового та жовто-золотистого кольорів, мініатюра медалі;
  • стрічка малинового та жовто-золотистого кольорів з написом "За особистий внесок в розвиток міста";
  • посвідчення про нагородження відзнакою "Почесний громадянин міста".

Опис відзнаки "Почесний громадянин міста":

     На лицьовому боці розташований герб міста по боках якого розміщено стилізоване зображення листа каштану, знизу напис "Славутич". На зворотному боці, в верхній частині, - восьмикутна зірка, яка символізує участь восьми республік колишнього Радянського Союзу в будівництві міста. Посередині напис "Почесний громадянин міста". Знизу - лаврова гілка.

      Знак медалі виготовляється з такого ж матеріалу, як і медаль. На лицьовому боці знака медалі, посередині, розташований герб міста, по колу напис "Почесний громадянин міста", знизу напис «м. Славутич».

       Облік нагороджених здійснює загальний відділ виконкому. Положення про відзнаку "Почесний громадянин міста" прийняте на сесії міської ради N180-27-ХХІІІ від 11.08.2000.

Відзнака "За особистий внесок в розвиток міста"

 Thumbnail image    Відзнака "За особистий внесок в розвиток міста" є відзнакою міського голови з метою заохочення громадян за особисті заслуги в будівництві, вирішенні соціальних проблем, розвитку економіки міста, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров'я, гуманітарну та громадську діяльність.

     Нагородження відзнакою "За особистий внесок в розвиток міста" проводиться за рішенням міської ради і приймається не менше ніж двома третинами голосів депутатів міської ради, присутніх на сесії. Пропозиції про відзначення можуть вноситися виконавчими органами, керівниками підприємств, установ, організацій, творчими колективами, об'єднаннями громадян, окремими громадянами.

     Вручення відзнаки проводиться до Дня міста в обстановці урочистості та широкої гласності. Відзнаку, як правило, вручає міський голова.

      Нагородженому відзнакою "За особистий внесок в розвиток міста" вручається комплект атрибутів відзнаки:

  • медаль на стрічці малинового та жовто-золотистого кольорів, мініатюра медалі;
  • стрічка малинового та жовто-золотистого кольорів з написом "За особистий внесок в розвиток міста";
  • посвідчення про нагородження відзнакою "За особистий внесок в розвиток міста".

Опис відзнаки "За особистий внесок в розвиток міста":

 Thumbnail image    На лицьовому боці, в верхній час­тині, - восьмикутна зірка, яка символізує участь восьми республік колишнього Радянського Союзу в будівництві міста, по боках назва республік. Посередині напис "За особистий внесок в розвиток міста". На зворотньому боці - стилізоване зобра­ження залізничного вокзалу та будівницт­ва, знизу напис "Славутич". Знак медалі виготовляється з такого ж матеріалу, як і медаль. На лицьовому боці знака медалі, посередині, розташований герб міста, по колу напис "За особистий внесок в розвиток міста", знизу напис «м. Славутич». Облік нагороджених здійснює загальний відділ виконкому. Положення про відзнаку "За особистий внесок в розвиток міста" прийняте на сесії міської ради N181 -27-ХХІІ від 11.08.2000.

Базові напрацювання міської влади і територіальної громади:

  • План дій. Спільний проект ЄС - України - США щодо соціальних проблем, пов'язаних з Чорнобильською АЕС та м. Славутичем
  • Статут територіальної громади;
  • Меморандум поколінь;
  • Стратегічний план розвитку міста Славутича до 2020 року, в якому сформовані пріоритетні напрямки подальшого розвитку;
  • Комплексна система управління якістю соціальних послуг, за стандартом ІБО 9001-2000;
  • Запроваджено програмно-цільовий метод бюджетування
  • Кодекс етики, честі, порядності та добросовісного управління Славутицької територіальної громади як механізм створення добротних і якісних умов життя, зміцнення доброзичливих взаємин славутичан.
Go to top