З новим приміщенням працівники бібліотеки пов'язують  великі плани та надії. Нові великі світлі приміщення: два абонементи , дві читальні зали, виставкова зала, конференційна зала, будуть зручними, як для читачів так і для бібліотекарів.

      Крім того, найближчим сусідом  та партнером в роботі ЗБІЦ став Міський центр інформаційних технологій , який розмістився з нами в одному приміщенні.

     З реорганізацією центральної міської бібліотеки частково міняється структура ЗБІЦ. До вже традиційно бібліотечних відділів дадаються нові, урізноманітнюються також і напрямки нашої роботи.

     До відділу обслуговування, крім класичного абонементу, входять тепер ще і абонемент сімейного читання та абонемент літератури підвищеного попиту. Цікавим нововведенням буде служба інформаційного комфорту сім'ї, де для дітей, що прийшли з батьками та дорослих, які чекають знайомого, чи просто зайшли відпочити, бібліотекарями будуть запропоновані періодичні видання, підбірки літератури за потребою. Працівники допоможуть використати вільний час цікаво та змістовно.

     Бібліографічний відділ реорганізовується в відділ довідково–бібліографічних та інформаційних послуг, при ньому ж буде працювати відділ нових інформаційних технологій.

     Не обійшли працівники увагою і сектор клубно–дозвілевої  роботи. Члени постійно діючих клубів при центральній міській бібліотеці отримали можливість проводити свої засідання та зустрічі у затишній виставковій залі. До речі в цій залі ми плануємо проводити регулярно виставки творчих робіт митців Київщини, Чернігівщини і звичайно ж нашого Славутича.

     З 20 січня 2004 року в місті розпочав свою роботу Загальноміський бібліотечно–інформаційний центр, презентація якого відбулась в грудні 2003 року.   

   Сьогодні це справжній культурно-просвітницький та інформаційний центр територіальної громади Славутича.  Конференції, семінари, форуми, дискусійні «кругли столи» та інші заходи загальноміського масштабу, постійні зустрічі з посадовими особами міської влади, активістами організацій, доступ до сучасних інформаційно-телекомунікаційних технологій, заходи бібліотечного спрямовання, різномаїття дозвіллєвих клубів, мистецькі виставки – все це працює для задоволення освітніх та культурних потреб жителів міста.

      Головне своє завдання – забезпечення вільного, необмеженого доступу до інформації та збереження її джерел – фахівці Центру реалізують через формування сучасної моделі «бібліотеки-медіатеки». Тобто, організації обслуговування своїх користувачів на основі єдиного фонду Центру, який включає в себе різні види документів (від друкованих до електронних та мультимедійних).

      Один із проектів, який успішно запроваджено бібліотечним Центром, став проект «Електрона бібліотека». Головним у роботі цього проекту стало надання безкоштовного доступу до Internet – ресурсів для студентської та учнівської молоді, лідерів молодіжних організацій, учителів, лікарів, представників засобів масової інформації та інших, а також навчання практичних навичок швидкого пошуку необхідної інформації в мережі Internet, створення власних веб-ресурсів. Разом з тим користувачі Центру отримали доступ до електронних інформаційних ресурсів бібліотек України, мають можливість попрацювати з різними базами даних, електронними каталогами, скористатись послугами міжбіліотечного абонементу.

      З метою розширення технічних можливостей у сфері інформаційно-комунікативних технологій у читальній залі Загальноміського бібліотечно-інформаційного центру, за підтримки міської влади, встановлена електрона інтерактивна дошка. Її програмне забезпечення дало можливість працювати з текстами та об'єктами, аудіо- та відеозаписами, перетворювати текст, зберігати інформацію, що дозволило запровадити нові форми візуалізації під час проведення семінарів, практикумів, тренінгів, різних громадських зібрань.

      Прагнучи наблизити і зробити більш доступною друковану та електронну інформацію своїх фондів, забезпечити інформаційну підтримку загальноміських громадських і освітніх програм бібліотечний Центр активно займається видавничо-бібліографічною діяльністю, постійно розширюючи тематику своїх видань. Щорічно друкуючи більш 20 назв бібліографічних покажчиків, інформаційних довідників, буклетів, календарів-закладок, загальним тиражем близько 500 примірників.

      Значна увага в Центрі приділена культурно-масовій та просвітницькій роботу, що включає зустрічі з цікавими людьми, «кругли столи», диспути, літературні вітальні, мистецькі години, літературно-музичні композиції з нагоди пам'ятних дат, книжково-ілюстровані виставки, тематичні полички, інформаційні викладки літератури. Протягом року виставкова зала Центру постійно запрошує всіх бажаючих ознайомитися з творчістю талановитих митців Славутича, Чернігова. Прекрасні роботи художників, фотографів, майстрів художньої вишивки, творчі доробки вихованців дитячої студії образотворчого мистецтва «АКВА», Дитячої школи мистецтв завжди привертають увагу всіх, хто відвідує бібліотечний центр.

Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр це:

  • Книжковий фонд - понад 52 тисяч примірників;
  • Щорічне надходження - понад 80 найменувань періодичних видань;
  • Інформаційне обсуговування - 300 користувачів, понад 3 тисяч видвідувань;
  • Кількість користувачів (за єдиною регістраційною карткою) - понад 6 тисяч чоловік;
  • Кількість відвідувань за рік - більш за 70 тисяч;
  • Кількість книговидач за рік - понад 123 тисяч одиниць;
  • Робота 10 клубів дозвілля, з кількістю учасників понад 200 чоловік;
  • Понад 300 щорічних інформаційно-просвітницьких заходів різної тематики.         

Go to top